Бременна съм а химоглобина ми е 92

  • 2 820
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте,
по принцип пия Малтофер (а в понеделник и още ще ми изпишат сигурно) , но аз питам за някакви по скоро бабешки илачи, че много ме е страх за бебето да няма последици Praynig .
А той пада ли пада тоя гаден  химоглобин. Cry

# 1
  • Мнения: 7 201
Пий си малтофера няма да навреди на бебчето! PeaceНали се пие и от бебета-споко.
А относно храната-яж много червени храни-това повишава хЕмоглобина.Отварата от коприва-също.  bouquet

# 2
  • Мнения: 274
През половината си бременност също бях с нисък хемоглобин под 90 и като върл противник на химията не вземах предписаните ми Тотема, а след това и Малтофер.Но се свързах с хомеопат и ми препоръча натурално желязо /Iron/ на фирма Coral Club,а успоредно с него и хомеопатичното Ferrum Phosphoricum.Същевременно ядях много червени храни-цвекло,сок от арония, коприва,елда и след секциото хемоглобинът ми беше 134.
Ако нещо по-конкретно искаш да ме питаш, може да ми пишеш на личния.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Яж киви. Но не прекалявай, че и разхлабва освен другото. Също така-червени меса, яйца, сирене, черен дроб. Особено черния дроб е много богат на желязо.

# 4
  • Мнения: 3 410
Комбинирай Малтофера с B12 и фолиева киселина, а освен това всеки ден си пий чай от коприва/суха или прясна, и в двата вида са запазени полезните свойства на копривата

# 5
  • Мнения: 238
Аз ще препоръчам просо за ядене. Има го в диетичните магазини, може да се комбинира със зеленчуци или плодове. На бебето ми с куп алергии за 2 месеца хемоглобина са вдигна от около 90 до 120, лекарства не давах.

# 6
  • Мнения: 625
Аз също бях с нисък хемоглобин през цялата ми бременност,а като родих доктора каза,че ако и на следващия ден съм така ще ми преливат кръв.Та заех се аз с чай от коприва,телешко месо и бадеми-резултата беше поразителен.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
копривка, примерно...
И имай предвид, че липсата на хемоглобин (т. е ниските стойности) си е най-вече за твоя организъм, бебето си "смуче" всичко, от което има нужда. Липсите са за самата теб.

# 8
  • Мнения: 4 585
Яж чер дроб и далак, леко запържени, колкото да не е без хич.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 074
Та баба да каже, черен дроб много леко запържен, червено вино,   малко, кафенце също , коприва, спанак, червени зеленчуци, изобщо зеленчуци с наситен цвят.

# 10
  • Мнения: 2 032
В дроба обаче има прекалено много витамин А. Който е противопоказан за бременни.
Съчетавай богатите на желязо храни (пусни търсачка) с витамин Ц, помага на усвояването.
И си поправи грешката в заглавието.

# 11
  • Мнения: 3 410
И аз не ти препоръчвам черен дроб, като се знае че тъпчат животните с антибиотици и хормони,черния дроб не е добър избор. По добре чай от коприва и В12 с фолиева киселина

# 12
Благодаря на всички ви много сте ми полезни.Започвам да прилагам почти всички съвети  и дано има резултат.  Praynig
Сори за заглавието ама нещо много се омотах и немога да го променя засега.  Thinking

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 23:40 от _ALISA_

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мда, не съобразих за черния дроб. Въпреки, че на мен това ми бяха препоръчали. Питай си лекаря дали да не комбинираш с Б12 и фолиева киселина. На мен ми ги бяха предписали заедно с желязото. Помагали за усвояването му.

# 14
  • Мнения: 2 837
Коприва, спанак, телешко...
Виж тази статия - http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=54

Общи условия

Активация на акаунт