цени за външна изолация?

  • 10 506
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 682
Здравейте!Имате ли информация каква е цената за кв.м на външна изолация? Знаете ли колко на кв. взимат за работата? (20-25лв. много ли са? ).Отделно знаете ли цените на материалите? Какъв е най-добрия вариант, при условие, че имаме вътрешна изолация с гипсокартон и вата? Искаме да направим външната изолация, защото мазилката се руши и пада постоянно. Благодаря!

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 23:23 от rapunzel

# 1
  • Мнения: 2 005
Мисля, че външната изолация не се прави с гипсокартон... Използват се стиропор, фибран или други подобни порести материали, които естествено после се измазват. Някой познат ми беше казал , че с материалите и поставянето му излязло около 38-40 лв. кв.м.. Ама те са на 8 етаж. Цената мисля, че зависи и от това.

# 2
  • Мнения: 682
ivalina73, мерси за отговора! Извинявам се, объркала съм се. Embarassed Става въпрос за фибран.

# 3
  • Мнения: 606
  За какво ви е външна, след като имате вътрешна? Ватата е много добра изолация. Просто някой майстор трябва да изкърти отлепената мазилка и да подмаже. После и боя или декоративна мазилка. Иначе миналата година външна изолация със стиропор + "драскана" мазилка вървеше около 40 - 45 лв. на кв.м. Разбира се порядъчно те удрят в стиропора. При еднаква дебелина има различна плътност съответно на различна цена. Минимума за дебелина на стиропор би трябвало да е 5 - 6 см. при плътност 18 - 20. Може би знаете, че изолационния материал трябва да е паропропусклив, иначе в топлинния преход (м/у изолацията и стената) се образува конденз и се почва безсмислена борба с влагата и мухъла.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
такаааааа, вътрешната изолация е всичко друго, но не и добро и мъдро решение. Има материали по тоз въпрос, четете.

Ако аз едни ден, достигна до външна изолация бих заложила на това:
http://www.bka-siding.com/

Ако обърнете внимание на някой американски филм... там всяка къща, още от 60-те г. е с такава облицовка. Доказала се е и е в пъти по-надеждна (но и скъпа) от фибрани, стиропори и т.н щуротии. Мие се, боядисва се... абе доста е практична.

# 5
  • Мнения: 682
zeFs, Шани, благодаря за съветите!

# 6
  • Мнения: 606
  Шани... немой с лошо бре. Мани тея еФтини ментета.

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
42-46 лв. за кв.м.  Peace
Къде са тези за 20-25  newsm78

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мани тея еФтини ментета.

кое е евтинкото?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 603
Когато аз проверявах /но нищо не направих - останах си само с питането/ цените бяха от 37 до 45 лв. кв.м. /общо/ зависимост от материалите, които се използват.  Не съм срещала някъде отделни цени и не знам дали 20-25лв. е много или малко за труд.

# 10
  • Мнения: 606
  То и евтино не е. Не се обиждай. Това ми е мнението за тези стареещи пластмаси с които си опаковаш къщата. За мен това е компромис. А е и грозничко.

# 11
  • София
  • Мнения: 312
Ние заложихме на виниловия сайдинг и не съжаляваме. Цената беше (преди 1,5 год.) 35 лв/м2 като включваше изолация, сайдинг и труд. Това което наклони везните в негова полза не беше супер красивия естетичен вид, а фактът, че няма след всеки дъжд, сняг, градушка да излизам и да гледам със свито сърце какви ще са поразиите по мазилката. Съседни на нашата къща с пръскани и друг вид нови и скъпи мазилки са ни достатъчен пример как мислиш едно, а излиза друго. Как се чисти подобна  намърляна мазилка ? Или като се отлющи или напука закърпването ще е незабележимо ? Сайдинга си се чисти само с маркуч. Едни смешници ни бяха пуснали оферта в пошенската кутия да ни измият къщата (тя няма нужда още) срещу "скромните" 600 лева. rotfImbo rotfImbo rotfImbo Та по въпроса за грозничкото: който може да си позволи честа смяна на външната мазилка, нека си го прави. От дадената ни 50 годишна гаранция само 20 да изкараме, пак добре. Има значение и дали си купуваш американски, а ти поставят полски сайдинг.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Ми не мога да се съглася. Дори е по-скоро красиво. И можеш в много голяма цветова гама да си поръчаш опаковането. Пък и както казва Лаурус, само 20г. от обещаните 50 да изкара, пак ще си в далаверата, в сравнение с фибрани и стиропори.

# 13
  • Мнения: 46 430

Не знам, колко е ефективно, но съм съгласна - това е най-грозното нещо, което мога да си представя  Tired
С мазилка обаче ми харесва, особено, ако се събере целия вход и се направи от 1 до последен етаж Peace
 

такаааааа, вътрешната изолация е всичко друго, но не и добро и мъдро решение. Има материали по тоз въпрос, четете ...

Ние сложихме вътрешна. Апартаментът ни е на 1 педя разстояние от съседния вход, няма как да се мушне човек вътре, нито да работи  Laughing оплаквания нямаме, караме почти без отопление, понеже правихме размествания и къртихме на няколко места - няма мухъл, няма нищо, запечатано е перфектно  Peace

# 14
  • Мнения: 606
  На вкус и цвет - тавариш нет.  Stop

Общи условия

Активация на акаунт