Преварена кърма?

  • 1 313
  • 1
  •   1
Отговори
От 2 седмици бебчо започна да повръща много след хранене, да има ужасни колики и да ака зелено. отидах при джипито, той се усъмни за кандида и ме прати на изследване, но уж нищо ми нямало. Нямал представа от какво е и ми каза да преварявам кърмата. От една седмица я преварявам и нито повръща след ядене, коликите изведнъж спряха и си ака нормално жълто аки. Но все си мисля , че преваряването унищожава някои полезни неща в кърмата. Вчера го пробвах пак от гърда, но пак взе да повръща и да го боли коремчето... незнам какво да правя. моля помогнете!
бебчо е на месец и половина, момиче, изписаха я 3 кг, сега е 4,500

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това, което описваш, не прилича на проблем със самата кърма, а с механиката на хранене, т.е. с начина, по който бебето я поема. Ако рефлексът ти на потичане е много силен и имаш изобилно количество кърма, е възможно да се получават такива проблеми (повръщане, колики и експлозивни зелени изпражнения при бебето). Искаш ли погледнеш ето тук описанията на този проблем и възможните мерки за решаването му:
Дали проблемът ми се дължи на това, че имам твърде много мляко?
Ако все пак се съмняваш, може да направиш много простичък тест - да дадеш за няколко хранения непреварена кърма от шише и да следиш как е бебето. Ако няма проблем, изводът е просто, че проблемът не е от самата кърма, а от начина на хранене на гърдата и може да бъде разрешен с малко търпение и опитване на възомжните начини, докато разбереш кой е подходящият за вас.

Общи условия

Активация на акаунт