Гърдите и овулацията

  • 4 361
  • 41
  •   1
Отговори

Анкета

Болят ли ви гърдите около овулация

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 07 май 2005, 09:44

  • Мнения: 1 419
Момичета, надявам се от тази анкета да почерпите поне малко полезна информация.
Често е явлението болки в гърдите преди менструация, но Слънчевка ме подсети с един коментар, че май не е ставало дума (или поне не помня  Blush) конкретно за такива болки по време на овулация или малко след това.

Т.к. няма как да включа много пояснения, моля ако пускате и коментар с отговора си, пишете ако имате дали са преди, по време, или след овулацията.

# 1
  • Мнения: 3 154
Мен ме болят след. Мда, забравих да кажа, че всеки месец...

# 2
  • Мнения: 7 718
Преди да започна опитите за забременяване не ме боляха. Сега ме болят след овулацията, а последните месеци всеки цикъл.

# 3
  • Мнения: 1 419
Аз отговорих със `Случва се от време на време`, макар че до сега ми се е случвало само два пъти и то единия път сега, а първия преди около 4 месеца.
И двата пъти започнаха около 1 ден след овулацията и продължиха към 2 дни.

# 4
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Мен също не ме боляха преди да започна опитите за забременяване. През октомври правих операция и спряха да ме болят. Този месец отново започнаха да ме болят.. дори си помислих, че може да съм забременняла Embarassed

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Болят ме след ову-то....всеки месец. Когато спрат болежките ми идва веднага Imp

# 6
  • Мнения: 2 825
И аз отговорих с отвреме на време ми се случва...но и при мене е като при другите момичета, почти винаги започват да ме болят веднага след овуто....и така докато ми дойде. И мене преди да започнем с бебеправенето не ме боляха...или поне не толкова много Simple Smile

# 7
  • Мнения: 203
Момичета, направите си изследване на пролактина. Болките и нарастването на гърдите е свързано с повишаването му, а това пречи на забеременяването. Когато се нормализира се получава.  УСПЕХ!!!

# 8
  • Мнения: 9 894
Цитат на: vvv
Момичета, направите си изследване на пролактина. Болките и нарастването на гърдите е свързано с повишаването му, а това пречи на забеременяването. Когато се нормализира се получава.  УСПЕХ!!!

айде няма нужда - това означава твърде много жени да са с повишен пролактин, вкл. и аз.

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Болят ме винаги след овулация докато ми дойде

# 10
  • Мнения: 7 718
Не ми е повишен пролактина.

# 11
  • Мнения: 294
мен пък не ме болят, дори и преди лелята не ме болят винаги,само понякога и то съвсем леко...
аз ли не съм наред или..???

# 12
  • Мнения: 266
Спокойно Ани не си само ти и при мен е така, даже преди да почнем с бебеправенето, никога не са ме болели, сега от време на време леко болят, но не се подуват за жалост Sad

# 13
  • Мнения: 3 376
Цитат на: vvv
Момичета, направите си изследване на пролактина. Болките и нарастването на гърдите е свързано с повишаването му, а това пречи на забеременяването. Когато се нормализира се получава.  УСПЕХ!!!


Според мен пък изобщо не е така. По-скоро за мен е свързано с прогестерона, което е положителен знак, защото колкото по-високо е нивото му след ову, толкова по-големи са шансовете за имплантиране и задържане на оплодената яйцеклетка. Прогестеронът има и други "странични ефекти" - гадене, раздразнителност, и др. Казват, че именно заради прогестерона наличието на неприятните симптоми по време на бременност са положителен знак - показват, че майката произвежда достатъчно прогестерон, за да задържи плода.

За протокола: хич не знам това с циците кога се появява при мен:( Изобщо не мога да си определям момента на настъпването на овулация (ако имам такава), обаче определено през втората фаза на цикъла гърдите ми се уголемяват и напрягат. После няколко дни преди М спадат леко, а когато ми дойде спадат напълно.

# 14
  • Мнения: 4 362
Болят ме да,но след ову когато си чакам лелката  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт