Кандидатстване в НМУ "Любомир Пипков"

  • 1 772
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 966
Синът ми е почти на 5 годинки. От миналата година свири на пиано. Интересувам се има ли тук родители на ученици в Музикалното училище. И по-специално какви са условията за кандидатстване за 1-ви клас? Вероятно ще отида и до самото училище, но малко предварителна информация и споделен опит няма да ми навредят.

# 1
  • Мнения: 3 740
Племеницата ми учи в НМУ.
Отначало ходи на кратък подготвителен курс при преподавател от училището, за да я подготви за кандидатстването за подготвителен клас. Хубаво е да го направите и вие, защото детето може да се притесни на самото прослушване, ако се сблъска с непознати задачи. Не съм фен на частните уроци, но това е положението.

# 2
  • Мнения: 357
Бети, от 6 години се кандидатства за предучилищна .Изпита е  само солфеж. Ако го приемат или посещава полудневната предучилищна паралелка или си ходи към детската градина , а в училището само на пиано и солфеж . Преди изпита е хубаво да има няколко консултации с преподавател по солфеж от училището. Плащат се в училището. Те ще го чуят и ще ви кажат какво да подготвите за изпита. За първи клас изпита е и солфеж и пиано, независимо дали детето досега е ходило към училището ,т.е. кандидатства се наново, след 4 клас пак и след 7. Ако имаш някакви въпроси и мога да ти отговоря съм насреща.

Общи условия

Активация на акаунт