странни налепи на гърлото....(или поне за мен са такива!)

  • 32 327
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
моля ви ако някой е имал подобен проблем, да сподели! става въпрос за някакви налепи, които ми се появяват по небцовите сливици. първия път (преди около 2 месеца) видях че имам нещо голямо, бяло и издуто на едната сливица. изглеждаше доста плътно, а и ме дразнеше като си мърдам езика назад. докато отида на лекар, изчезна. случката се повтори още 2 или 3 пъти. взеха ми секрет от гърлото за изледване- всичко уж си е в норма. сега пак имам нещо такова, само че е кърваво червено. все едно налепа е не от гной, а от кръв!    Shocked 
и разбира се е петък следобяда!!! а не мисля че е чак за спешен кабинет или нещо от сорта. ако до понеделник се задържи- отивам на лекар, ама.....
да кажа- не ме е боляло гърлото! ако не ми дразнеше езика, нямаше да забележа изобщо че има нещо.
някой с подобни преживявания?

# 1
  • София
  • Мнения: 708
ега ти! да не съм някакъв уникален случай в историята на медицината????  newsm78
никой ли не се е сблъсквал с такова нещо?

# 2
  • Мнения: 516
И аз съм имала бели налепи клато по-малка, без да ме е боляло гърлото. Дъщеря ми имаше наскоро по сливиците без да е болна. Оказа се , че е кандидоза след микробиологично изследване. Но това с кървавия налеп, не съм и го чувала досега. Няма как, трябва пак да ти изследват гърлен секрет, ако искаш да си сигурна. Дано не изчезне мистериозно и този път:)
Успех, дано няма място за притеснение!

# 3
На мен често ми излизат налепи по слиниците още от малка. Често боледувах от гнойни ангити и УНГ-специалистът ми обясни, че от честите възпаления сливиците ми са "налобени", т.е. има по тях отворчета или джобчета. Възможно е да попада и храна, но периодично от там излизат налепчета, което е съчетано и с болка в гърлото. Като се има предвид функцията на сливиците, да образува голяма част от левкоцитите, тоест защитна за организма, може би и това е част от тази функция.

# 4
awe hora men mi se poqviha predi 3 dena i e mnogo gadno imam i temperatura !!! nqkoi znae li kak se lekuvat ??? molq vi pishete!!!

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
awe hora men mi se poqviha predi 3 dena i e mnogo gadno imam i temperatura !!! nqkoi znae li kak se lekuvat ??? molq vi pishete!!!
Лекарят ще прецени най- добре с какво точно да се лекуваш. Най- вероятно имаш гнойна ангина и ще се наложи прием на антибиотик.

Иначе по темата:
На мен често ми излизат налепи по слиниците още от малка. Често боледувах от гнойни ангити и УНГ-специалистът ми обясни, че от честите възпаления сливиците ми са "налобени", т.е. има по тях отворчета или джобчета.
Същата история е и при мен.  Cry
Чудя се да прибягвам ли към махане на сливиците, но съм вече доста пораснала Wink

Към авторката на темата: най- добре ще е да посетиш УНГ- специалист. Може би правиш хроничен тонзилит, това от което страдам и аз.

# 6
  • Мнения: 984
аз също имах такива налепи и от време на време сами падаха, накрая отидох до като си бяха още там и ми взеха проба за бактерии, оказа се, че имам стрептококи в гърлото. Иначе като малка боледувах от гнойни ангини и дълги години ми излизаха гнойни тапички. Трябва да посетиш УНГ

# 7
  • Мнения: 119
Имах същите "налепи" миналата година на два пъти, през период от 3-4 седмици. При втората поява отидох на УНГ, като мислех че са налепи от ангина. Бяха точно както ги описваш ти, с кървави жилки, все едно одрана кожа. Аз си помислих, че съм раздрала дъгите, защото ги мазах с нишадър. Но се оказа, че това били огромни афти, тоест имала съм афтозен стоматит. Пий вит. С и си разбъркай мед със сода, дръж го в устата и известно време и след това гледай около 20 мин. да не пиеш нищо. Минава за около 3-4 дни, доколкото си спомням.

# 8
  • София
  • Мнения: 708
Мерси за отговорите. при мен се оказа стафилококова инфекция. според лекаря (микробиолог) бактериите били адски малко и нямало нужда от антибиотик, а  сода. а червения налеп изчезна, появяват се бели от време на време, май са точно глнойни тапички. УНГ-то пък ми препоръча фарингостим, та ще видим накрая  Mr. Green

# 9
Здравейте искам да споделя и моят проблем.Вече от година имам гной в сливиците,това са така наречени тапички.Ходих при петима доктори УНГ,правиха ми изследване на гърлен секрет и се оказа ,че имам стафилококова инфекция.Направиха антибиограма и ми изписаха Ципрофлоксацин,обаче да ви кажа честно нямаше никакъв ефект от този антибиотик.Чувството в устата е отвратително,дъхът ми е лош и имам някакво парене и дразнене в гърлото.Чувствам и сякаш че нещо ми е заседнало в гърлото,нещо като храчка и все ме кара да го изкашлям.Иначе като общо състояние всичко си е наред само по някой път чувствам като втрисане за секунди,нито имам темпера.тура ,нито ме боли гърлото.Незнам къде да ходя,незнам и дали все още си стои този стафилокок защото втори път не ми взимаха секрет за да видят дали след антибиотика стафилокока се махнал.Незнам посъветвайте ме какво да правя.Ходих при едни от добрите доктори във Варна,гледаха ме с апаратура и само ми казаха че имам фарингит и след изследването и този стафилокок.Моля някой който има същия проблем да ми пише.

# 10
  • София
  • Мнения: 708
Аз не разбрах, тези усещания за парене и т.н. от антибиотика ли са ти се получили или по принцип от инфекцията?
Някой от лекарите не те ли посъветва да вадиш сливиците?

# 11
ами честно да ти кажа ,май от както започнаха да ми се появяват тези тапички от тогава е и това парене,за сега само един лекар ми каза ,че може би вече имам хронично болни сливици,тя ми беше изписала хапчета за смучене,но засега каза да не бързаме да ги вадим.От тези хомеопатични хапченца горе долу имаше ефект,но минимален.Аз даже вече сама си ги избутвам тези тапички от сливиците и винаги излиза гной,едната ми сливица е станала на дупчици от където излизат тапичките.







# 12
  • София
  • Мнения: 708
Консултирай се с някой добър УНГ, защото това хронично възпаление може да доведе до сериозни последици. Стафилококите не са за подценяване, въпреки че са част от нормалната флора.

# 13
Както разбирам при теб също се е оказало стафилококова инфекция,успя ли да се справиш с проблема и само със сода ли се лекува.Между другото аз съм го използвала Фарингостима,това са хапченца за смучене,но те са за фарингит.

# 14
  • София
  • Мнения: 708
И аз смуках фарингостим. Нищо друго.
Ми да ти кажа напоследък не съм гледала дали има налепчета, но май няма. Иначе аз не съм имала никакви олаквания- болки, парене и т.н. Ако не се бях погледнала в огледалото избщо нямаше да разбера.

Общи условия

Активация на акаунт