Тирамису - много лесна рецепта

  • 17 816
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 784
Момичета, реших да споделя с вас една много лесна рецепта за сладкиш Тирамису. Аз лично, доста често я правя и до сега всички, които са я опитали, много я харесват. 
Продукти:
2 пакета бишкоти
4 кутии заквасена сметана от 250гр. /или 1кг общо/
4 жълтъка
2 чаени чаши пудра захар
есенция ром
кафе
какао /или настърган шоколад/

Бишкотите се потапят в силно сварено кафе смесено с есенцията. Сметаната се разбива с 1 чаена чаша пудра захар. 4 жълтъка се разбиват с 1 чаена чаша пудра захар и се смесват със сметаната.
В тава се нареждат бишкотите - 1 ред бишкоти и се заливат с крема, отново втори ред бишкоти, отгоре крем. Отгоре се поръсва с какао или с настърган шоколад. Тирамисуто се поставя минимум 1 час в хладилника преди сервиране.

Изброеното количество продукти е за доста голяма торта, ако искате нормална големина, трябва да намалите продуктите наполовина.

Дано ви хареса!

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Наистина е много лесна рецепта  Mr. Green Е, заквасената сметана не е като маскарпонето, но мисля, че достойно ще го замести за една съботно-неделна тортичка!
Мерси за рецептата  chef

# 2
  • Мнения: 79
Момичета може би ми е глупав въпроса Rolling Eyes,след като бишкотите се топят в силно кафе подходящ ли е сладкиша за деца?Моите са на 10 и 8 год.,а аз съм бремелинка! newsm03

# 3
  • Мнения: 2 199
Много обичам тирамису  Party само жълтъците не ми харесват от цялата работа обаче  Sad

# 4
  • Мнения: 2 755
Аз топя бишкотите в безкофеиново кафе. Има и в малки пакетчета за една доза, обаче е  инстантно.

# 5
  • Мнения: 3 622
Ще го пробвам това тирамису  Peace

# 6
  • Мнения: 4 784
Момичета може би ми е глупав въпроса Rolling Eyes,след като бишкотите се топят в силно кафе подходящ ли е сладкиша за деца?Моите са на 10 и 8 год.,а аз съм бремелинка! newsm03

Правила съм вариант вместо с кафе с какао. Пак става много хубаво и за децата ще е по-подходящо.

# 7
  • Мнения: 33
Обожавам тирамису, но за първи път виждам толкова лесна рецепта- задължително ще я пробвам, много благодаря! Peace

# 8
  • Мнения: 1 679
Задължително ще направя това тирамису -     bouquet за рецептата.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 644
Много лесно изглежда- записвам се да мога да открия рецептата и може би за рожденния ден на свекър ми другата седмица ще се излъжа да я направя Hug

Но имам един въпрос- какво е много голяма торта?
Аз мисля да я правя във форма за торта с ринг с диаметър 25см. и височина на ринга 10-12см.
Трябва ли да намаля продуктите на половина?


п.с колко грама е един пакет бишкоти?

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 894
имам едно въпросче-може ли без жълтъците Blush
че нямам домашни яйчица а на купените немам доверие Tired
(сигурно няма да може но аз да попитам Whistling)

# 11
  • Мнения: 887
Рецептата наистина е лесна и бих я пробвала, защото аз лично приготвям Тирамису с маскарпоне, което рядко намирам иначе става много лесно, бързо и вкусно. Ще я напиша особено за тези, които не искат да слагат яйца:
за крема:
500гр. маскарпне
1к.ч. пудра захар
1ч.л.ром
Остава само да се нареди 1 ред бишкоти, предварително натопени в кафе, следва крем, бишкоти, крем. Най-накрая поръсвам с какао-тъмно.  chef

# 12
  • Сливен
  • Мнения: 894
Рецептата наистина е лесна и бих я пробвала, защото аз лично приготвям Тирамису с маскарпоне, което рядко намирам иначе става много лесно, бързо и вкусно. Ще я напиша особено за тези, които не искат да слагат яйца:
за крема:
500гр. маскарпне
1к.ч. пудра захар
1ч.л.ром
Остава само да се нареди 1 ред бишкоти, предварително натопени в кафе, следва крем, бишкоти, крем. Най-накрая поръсвам с какао-тъмно.  chef
мерсии  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 786
Ето и моята рецепта за Тирамису. Знам я от моя приятелка сладкарка.

1 кофичка (500 гр) маскарпоне
2 ч.ч. течна млечна сладкарска сметана
2 жълтъка
голям пакет вносни бишкоти – 48 броя
1 ч.ч. захар
студено наситено еспресо с 1-2 с.л. ром (червен, “Атлантик”)
натурално вносно какао на прах – за поръсване

Разбиват се захарта и сметаната, прибавят се жълтъците и накрая -  маскарпонето. Кремът е готов.
Бишкотите се  потапят за секунда в кафето с рома и се подреждат в правоъгълна форма в колонка по две. Начин на подреждане:
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____
_____  _____

Намазва се първият ред колкото се може по-обилно с крем. Нарежда се вторият ред натопени за  секунда в кафето бишкоти. Пак се маже обилно с крема. (Малко крем остава все пак)
Поръсва се обилно с какао през цедка. Престоява в хладилника поне 12 часа преди консумация.
Реже се на правоъгълници - по две бишкоти в парче. Ето така: _____ 
                                                                                                          _____

Получават се 12  големи или повече по-малки парчета.

# 14
  • Мнения: 1 117
Долу горе по същият начин го правя и аз , само че маскарпонето го заменям с крема сирене или извара и пропускам яйцата.
Иначе е много вкусна и бърза тортичка.Омита се на нула време Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт