Кога на гинеколог при положителен тест за бременност

  • 4 913
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте , сигурна съм че е дискутирана някъде тази тема ,но не успях да я открия.Моля кажете кога се ходи на преглед за установявани на бременност/ в коя седмица от бременноста.Моля ви за отговор,защото аз в момента съм 4г.с и съм в чужбина и смятам да си следя бременоста в Бг.Не ми се иска в тази лудница Лондон.За да си планувам пътуването ориентирайте ме колко дълго ще отнемет като време първоначалните изследванията ,защото смятам докато ми е възможно и да се връщам тук В Англия.

# 1
  • Мнения: 611
Тази тема се обсъжда за 1000000000 път ooooh!
Защо всяко ново момиче, за нейния си случай трябва да пуска  тема ooooh!
Има " Библиотека" там пише всичко за което ти дойде наум и ще намериш отговори на всичките си въпроси ooooh!
Стига вече с тези излишни теми Naughty

# 2
  • Мнения: 188
Можеш да отидеш на лекар още сега, но ще видят само плоден сак.Сърдечната дейност се вижда към 7г.с и то с добър ехограф.А иначе на женска консултация ще те запишат най-вероятно в третия месец(след така наречения критичен период).Успех и лека бременност!!!

# 3
  • Мнения: 9 063
След 10 дни до 2 седмици спокойно би трябвало да се види всичко.
В Англия я няма тази практика...

# 4
  • Мнения: 1 335
Ако имаш търпение изчакай до 7 г. с. с прегледа - ще видите и пулса.
За задължителните изследвания (ПКК, група, урина и пр.) и резултати ще ти отидат ден-два.
Лека и безпрблемна бременност!

# 5
  • Мнения: 48
Благодаря ви момичета за отговорите Simple Smile

# 6
  • Мнения: 395
В 4г.с. с вагинален екогроф се вижда ембрионалната структура и сърдечната дейност. Знам от опит, за съжаление неуспешен.
Лека и успешна бременност. Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
В 4г.с. с вагинален екогроф се вижда ембрионалната структура и сърдечната дейност. Знам от опит, за съжаление неуспешен.
Лека и успешна бременност. Peace
Сакън не думай ooooh!
4г.с е датата на менструацията ти..т.е нямаш никакво закъснение....и нямаш нищо друго освен струпване на клетки Simple Smile...нито сакче..нито пулс има тогава.

# 8
  • Мнения: 395
След 7-10 дена след закъснението, за да се установи къде е бременността.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
След 7-10 дена след закъснението, за да се установи къде е бременността.
Това според дебелите книги и нета не е 4г.с Wink а 6-7г.с

# 10
  • Мнения: 48
Ами момичета според изчисленията на калкулатора 4г.с и  3 дни.Миналия месец ми дойде на 7.01, сега трябваше около 5.02 торе долу така ми идва всеки месец.Предполагаемата овулация ми беше някъде между 18-21.01.След като ми закъсня 3 дена днес си направих тест който се оказа положителен с две ясни чертички.Ако бъркам в изчислението на седмиците моля поправете ме.

# 11
  • Мнения: 395

Сакън не думай ooooh!
4г.с е датата на менструацията ти..т.е нямаш никакво закъснение....и нямаш нищо друго освен струпване на клетки Simple Smile...нито сакче..нито пулс има тогава.
[/quote]
Не съм съгласна, защото тъкмо си гледам епикризата и там пише "Плоден сак в матката, GS 13.3 mm- 4.4 г.с., наличие на ембрионална структура със сърдечна дейност. След хоспитализация заради кървене, на следващата сутрин се наложи кюртаж след като ме гледаха пак с УЗ и установиха деформиран плоден сак без ембрионална структура и сърдечна дейност. Tired
Същия ден преди да ме приемат в Шейново посетих още 2ма лекари, които установиха 4-5 г.с. ембрионална структура и сърдечна дейност.

# 12
  • Мнения: 395
Аз ги смятам така, ако овулацията ти е била на 21.01 според мен си в 2 г.с. и 3 дни, но това може да го каже със сигурност само лекар.
Майка ми живее в Лондон и преди 3 години  роди там. Остана доволна от седенето на бременността и раждането.
Успех  Grinning

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз ги смятам така, ако овулацията ти е била на 21.01 според мен си в 2 г.с. и 3 дни, но това може да го каже със сигурност само лекар.
Г.с. са според датата на последната менструация, а не според овулацията.

# 14
  • Мнения: 395
И аз съм чела, че  гестационна възраст на бебчето е различна от биологичната възраст, която е с 2 седмици по-малко и се брои от датата на зачеването.
 Не съм права в изчисляването на г.с.  smihesorry
Но ме побърква и ми салта, защо лекарите са писали в епикризата ми 4г.с. #Crazy, като по това което съм чела са 6г.с. Те са лекари все пак, но не знам вече на какво да вярвам. Живот и здраве да забременея пак въобще няма да му мисля дали са гестационни или след зачеването. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт