Алергия към куче

  • 2 064
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
някой може ли да ми каже какви могат да са признаците за алергия към коче при деде. Моет момиче е на 1г. и 3 м. и имаме куче в къщи от три мецеца , то си е наше и преди си го имахме но като се роди тя го оставихме кучето при бабите и като стана на годинка детето си го взехме. Обаче напоследък нещо все търка очите зачервенки са и понякога а преди 2 седмици имаше зачервено гърло. Тези дни като погледнах в устата и са взели да никнат кътници.  бих искала да се ориентирам дали е от зъби или може да е алергия към кучето.

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
това може да ти каже само очен Peace - заведи я на лекар и на микроскопа той ще види , дали зачервяването е от алергичен или някакъв друг произход...
И двете ми деца , са алергични - малкия така се поду и така му се зачервиха очите , че го  заведох при педиатъра , каза че е конюктивит и му изписа Тобрекс...на следващия ден , нещата толкова се бяха задълбочили , че ни даде талон за очен - той беше категоричен , че това е алергия, каза да махнем кучето и че се очаква още 1-2 м. след това , да има същите признаци ..докато къщата ни се изчисти, от мъртвите клетки , които се ръсят от кожата му...изписа противоалергични капки...оказа се прав, доста време след кучето , очичките му бяха зачервени...но се оправи и сега нямаме проблем...
все пак , не бързай да се разделяш с животното, преди да заведеш детето на лекар, може при вас случая да е друг Rolling Eyes...
посъветва ме , често да мия очите на детето с водичка - за да се почистват евентуални дразнители от миглите му...

Общи условия

Активация на акаунт