коластра

  • 1 599
  • 6
  •   1
Отговори
Здравеййте! Аз съм нова във форума. Дори още не съм бременна, но правим опити. Искам да ви задам един въпрос. Лятото ми закъсня с пет дни. Не помня така да ми е ставало, винаги ми идва точно на 28-я ден. С бъдещия ми мъж решихме че съм бременна, но уви. Пед дни след като ми дойде от мен изтичаше секрет с ужасна миризма. За първи път ми се случва такова нещо.  Месец и половина след закъснялото ми идване при стискане от гърдите ми изтичаха капчици коластра. Това продължи няколко дни и после нищо.

Питам Ви майки - дали е възможно да съм била бременна и да съм пометнала в самото начало и после със закъснение да ми е изтичала коластра. На някоя от вас появявала ли и се е коластра от самото начало на бременността.

Пишете ми по въпроса ако знаете нещо!
Благодаря Ви.

# 1
  • Мнения: 611
 Shocked Shocked Shocked
Не ми се вярва да е било коластра ooooh!
И как точно реши че е именно това Crazy
Защо не отидеш на лекар, попитай него Tired
По мои спомени си мисля че коластрата ми се появи едва в самия карай на бремеността, но в самото начало , просто не ми се вярва ooooh!
Нещо друго трябва да е било.....

# 2
  • Мнения: 202
Неможе да е коластра, никога не се появява на толкова ранен етап при бременност, дори не е симптом за бременност; търси проблема другаде и при всички случаи е добре да се консултираш с лекар, защото изтичане на секрет от гърдите не е нормално Naughty

# 3
  • Мнения: 4 700
Може и коластра да е било. Иzследвай си пролактина. Една от причините да се появи коластра беz да има бременност е висок пролактин. А при висок пролактин липсва и овулация, което води до нередовен цикъл.
Пролактинът е хормон, който се пройвежда от хипофиzата. Той е отговорен zа кърмата при кърмачките. ЗавиШени стойности могат да бъдат в следствие на аденом на хипофиzата. Това се установява след направен ядрено магнитен реzонанс, който се прави при zавиШен пролактин.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не мисля, че е било коластра Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 1 220
И аз ще кажа същото като миле
висок пролактин води до точно това ...
Пролактинът е хормонът, който подготвя женските гърди за кърмене. Високите нива на пролактин може да предотвратят овулацията. Причините за висок пролактин включват някои лекарства по лекарско предписание (определени лекарства за високо кръвно, антидепресанти и обезболяващи), халюциногенни наркотици и употребата на алкохол. Доброкачествени тумори на хипофизата и хипотиреоидизъм също са възможни причини.
 
Симптоми
 Някои жени с висок пролактин отделят кърма, която може да бъде изцедена при притискане на зърното. Другите симптоми включват: нередовна овулация, пропускане на менструация и сухота във влагалището
.

# 6
  • Мнения: 4 700
Не мисля, че е било коластра Thinking

Не може така да се каже какво е било. Аz бях на 16, девствена и имах коластра. Причината беШе точно пролактинът. ЗаЩото коластрата се обраzува не zаради бременността, а zаради високият пролактин. Пролактинът е висок или при бременни жени, или при аденом на хипофиzата, или zаради други проблеми, които водят до zавиШаване на пролактина.

Общи условия

Активация на акаунт