"Белодробни були" след тежка пневмония

  • 5 144
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Здравейте. Дъщеря ми изкара тежка пневмония в следствие на която се появиха тези белодробни були това са места в белия дроб които не дишат. С течение на времето щели да се абсорбират от организма ноооо не съм спокойна . Моля за всякаква информация по темата или име на специалисти с които да се консултирам. 

# 1
  • Мнения: 3 036
viva31,
аз изкарах такава пневмония март 2007.
Започнах да дишам по добре чак май.
Но аз бях пушач.
Пневмонията беше съпроводена с  тежка анемия + увеличен черен дроб следствие на приет Оспамокс 1000 мл.
Беше много тежко,отнема силите и ги изпива.
Бях в болница 15 дена,от които 10 бях на системи сутрин и вечер+ 2 пъти сутрин и два пъти вечер на антибиотик+ малгама(дано го пиша вярно)
Гадост.
Дано не е толкова тежко и по бързо да се оправите.

# 2
  • Мнения: 216
А сега как си с черния дроб?Аз съм с увеличен далак след пневмония и емпием,за който ме оперираха преди 2 месеца.Далака си ми увеличен вече почти година.През цялото това време имах проблеми с дробовете,които чак сега оправихме.Надявам се да "спадне"та в тази връзка питам.

# 3
  • Мнения: 3 036
Сега съм добре,но 4 месеца бях на драстична диета - за всяко лекарство се обаждах на лекар,може ли да го взема(дори за главоболие),без алкохол,само на лимони и мед.
Не знаеха какво ми е причинило пневмонията и по начина на елиминиране почнаха -не е рак,  не е туберкулоза, не е жълтеница...
Беше АД.

# 4
  • Мнения: 200
При нас пневмонията се получи от грип, първо я удари в ушите а не стигаше това ами и стрептококова пневмония се получи. А "великите" доктори в Бургас като ни приеха в болницата не и включиха орбазон а само антибиотик. А орбазона бил лекарството което подпомога белия дроб да диша при бронхити и пневмонии. На всичко отгоре 5 дни и вливаха антибиотици без да свали температурата , решиха че не действа и го смениха с друг антибиотик . Не знам още от антибиотика или от пневмонията но беше засегната и плеврата , което беше придружено с остра болка в дясно......Абе нямам думи .......Всичко отмина и пневмонията и плеврата се оправи ноооо тези белодробни були ме притесняват и той най вече ако не се абсорбират от организма ..................сигурно знаете какво следва....

Общи условия

Активация на акаунт