за млечните продукти и кърмата

  • 376
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Искам да попитам дали това, че наблягам доста на млечните продукти (например изпивам по половин-един литър прясно мляко на ден, също така много обичам и киселото) може да се отрази неблагоприятно на състава на кърмата и да предизвика някаква алергия у бебето? Питам по-конкретно за така често обсъжданата непоносимост към белтъка на кравето мляко.

# 1
  • Мнения: 10 982
Аз не обичам прясно мляко и не пия, но от раждането до преди месец имах голям апетит за кисело мляко. На дъщеря ми не й се отрази по никакъв начин, а в началото дори нямаше колики. За сиренето и кашкавала не мога да споделя опит, понеже ги хапвам в малки количества.

# 2
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Детенце никакъв проблем не е имало от това,а аз доста пия,защото го обичам.
Честно казано не мисля,че кърмачката трявба да се лишава от храни,които си е консумирала и когато е била бременна.Аз лично не се лишавам от нищо,освен от кафе/ама щот ми се гади от него/,газирани напитки,сокове в кутии и разни снаксове и прочие храни бъкани с консерванти

# 3
  • Мнения: 9 467
 Да, има такава зависимост при консумацията на ПРЯСНО мляко, от страна на кърмачката /а затова и на бебетата се дава едва след годинката/-с другите млечни продукти няма проблем, предвид преработката им.

# 4
  • Мнения: 967
Избягвай прясното мляко! Колкото и да го обичаш наложи си волята и го избягвай! Кисело можеш да ядеш колкото искаш  Hug

# 5
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Избягвай прясното мляко! Колкото и да го обичаш наложи си волята и го избягвай! Кисело можеш да ядеш колкото искаш  Hug
Защо?

# 6
  • Мнения: 2 616
Аз лично ти препоръчвам да намалиш консумацията на прясно мляко и да "свиеш" малко консумацията изобщо на продукти от краве мляко.
Не мога да ти обясня и аз защо, но децата реагират на прясно мляко, предполагам млечно киселата бактерия подтиска алергичните реакции към киселото и те не реагират така остро на него. Не казвам, не реагират въобще. Което означава, че съветът "яж колкото ти душа иска" за мен също е погрешен,пък било то и що се отнася до кисело мляко.
Ако обаче детенце не дава някаква по-специфична реакция, не се втелявай и не се притеснявай да си хапваш всичко.

Общи условия

Активация на акаунт