"Момченце е трябва да си хапне"-каза тя.

  • 15 440
  • 184
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Моля ви, помогнете ми да се справя със свекървата. Имам син на година и четири месеца.Свекърва ми винаги ми излиза с номера, че е момченце и трябва да си хапне, и дава на сина ми всичко което я види че яде. Кажете ми има ли нещо вярно в това, че ако не дадеш на момченцето да пробва всичко което е видял, ще му стане нещо(на пишлето)? Аз мисля, че това са бабини дивитини, но искам и вашето мнение.

# 1
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Уф,значи ако е момиченце нека да гледа и да преглъща!
Дорде не забременее,тогава ще и се дава...

# 2
  • Мнения: 1 666
Една от многото бабини деветини  ooooh!  Какво друго да ти кажа, ти си решаваш вярваш или не вярваш!

# 3
  • София
  • Мнения: 167
А какво точно е това, което ще му стане? Че аз не съм чувала...  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 490
Тази глупост пък за първи път я чувам.  Rolling Eyes Кажи на свекърва ти, че живеем в 21-ви век и не й се връзвай!  Peace

# 5
  • Мнения: 7 640
А какво точно е това, което ще му стане? Че аз не съм чувала...  Mr. Green

и на мен това винаги ми е било интересно

# 6
  • Мнения: 3 423
Разведи се!

# 7
  • Мнения: 4 585
Ти що имаш нещо против баба му да му дава да си куса?
Тя на теб е свекърва, но на него е баба, все пак.
На пишлето му не знам да може да му стане нещо,
коремът му може да се подуе, като етиопче.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
чувала съм за това суеверие, но така и не съм получавала отговор какво ще му стане на детето.
Струва ми се, че най-лесно може да се излезе от това положение като се направи уговорка да питат детето дали иска да яде. Ако каже, че иска - да си вземе. Ако каже, че не иска, не виждам защо някой трябва да го кара да яде.

Предполагам, че това суеверие е свързано с това, че едно време мъжката челяд е била по-важна от женската. И сега на много места се казва, че момчетата се отглеждат по-трудно. При положение, че е било оскъдица с храната, на момчетата се е давало повече, защото те са продължителите на рода и имота.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мммм, чудна реплика - напоследък я чувам от колежка за "момченце" на къмто 25 години. На тази възраст, мисля, вече трябва да им става на момченцата.

# 10
  • Мнения: 339
Wolf не уточних че става въпрос за разни боклуци(вафли, шоколади и тн.) а той си е малко злояд и после не иска нормално ядене. А относно това което му става е, че ще му се подуело пишлето или тестисите.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Забраняваш внасянето вкъщи на боклучава храна и така няма да се налага да ти навират това суеверие в очите и да те манипулира.

# 12
  • Мнения: 21
Разбира се, най-добре е нищо да не му дава. Още повече пък боклуци, виновни за милиони смъртни случаи само в България - вафли, шоколади и т.н. (течни неща ли?)

Бабини деветини са, ама какво от това. Бабите обичат внучетата си и търсят начини да избегнат забраните на майките, изпаднали в модерни заблуди, че захарта убива. Нали може? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 447
Кажете ми има ли нещо вярно в това, че ако не дадеш на момченцето да пробва всичко което е видял, ще му стане нещо(на пишлето)?
Много ясно. Ще му стане 7 сантиметра като порасне.

# 14
моята свекърва също е доста суеверна, а от там и съпруга ми , но аз давам на децата да си опитат защото искат, а не защото така трябва.Като и се впрягаш само ще усложниш отношенията със съпруга си.   smile3511

Общи условия

Активация на акаунт