Проверете своята козметика

  • 11 270
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Знам, че има много такива теми, чела и съм и статии за опасната козметика: според едни - поръчкови, според други - съвсем логично верни заради хилядите химии, наблъскани в скъпите опаковки.
Ето линк, с който можете да проверите до колко вреден е ползваният от вас продукт.

Залено - малко опасен; Жълто - средно опасен; Червено - много опасен
http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php?key=26198363&mess … orter+information

Аз лично се потресох, защото почти цялата козметика, която използвам, е пълна с химия /наблягам на пълна, защото е ясно, че във всяка има, въпросът е до каква степен/!

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Моите са зеленички (Nuxe) и жълтички (Авен и Клиник)  Mr. Green Мислех, че Клиник са по-натъпкани с химия, брех  Flutter

# 2
  • Мнения: X
Yves Rocher никви ги няма newsm78 Това означава ли ,че не са опасни,или просто не са изследвани?

# 3
  • София
  • Мнения: 138
Bellucci, много хубав и полезен сайт. Проверих всичко наред , клиник са ок , но някой неща на ЕЛ са доста зле....Май трябва да ориентирам към Nuxe  и аз

# 4
  • Мнения: 35
Моите Нео страта са зеленички  Party . Според сайта напълно безопасни

# 5
  • Мнения: 145
Dr Renaud също ги няма, както и Galenic (нали така се пише  newsm78).

На NUXE има 5 продукта, който не ползвам. Няма данни за хидратиращия креми и този за около очи, които употребявам. Ама то в проспекта им пише, че са изцяло (или предимно) натурални и не използват минерални масла.

Чудесната, какво ползваш на Нео Страта, как ти влияе, доволна ли си? (Може и на лични, ако е удобно, да ми отговориш). Аз имам тестери, ама нещо не съм им навита, защото не ми миришат добре (знам, че не е правилно да се влияя от това, ама...)

# 6
  • Мнения: 231
Всички кремове за по зрели кожи са с червени кръгчета ,не видях крем против бръчки в зелено

# 7
  • Мнения: 2 323
Проверих, спокойна съм, няма опасност от козметиката, която ползвам. Не съм изненадана от резултатите  Peace

Белучи - благодаря много за линка, имало е много до сега, но този като че ли е ,,последно поколение,,.
За по-лесно -напишете направо марката и ще излязат всички вредни продукти, ако има такива Simple Smile

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 13:41 от Aгата ®

# 8
  • Мнения: 1 243
Съжалявам ако засегна някой от представителите и феновете на Ейвън, но направо се отвратих.. Sick Над 350 продукта с високо съдържание на химия. Аз самата съм използвала много техни неща  Tired L'Oreal, Johnson & Johnson /козметика за деца!  Shocked / Гарние също, особено боите им за коса. Пфууу  ooooh!

Тези , които приятно ме изненадаха, бяха Pupa ( 2 продукта ), Nuxe ( 5 ), и Oriflame ( 0 ). Изрично да кажа, че не правя реклама на никоя фирма!!! Просто това са някои от нещата, които ползвам!

# 9
  • Мнения: 199
пфу изхвърлих цялата червена козметика и се чудя дали да направя така и с жълтата (5-6)???

# 10
  • Мнения: 1 475
точно моя крем който ползвам на Lumene се оказа с червена точка за съжаление Sad

# 11
  • Мнения: X
точно моя крем който ползвам на Lumene се оказа с червена точка за съжаление Sad
да,и аз съм неприятно изненадана от резултатите за тази марка,а точно бях започнала да й симпатизирам Tired

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Всички кремове за по зрели кожи са с червени кръгчета ,не видях крем против бръчки в зелено
Nuxe  и двата противобръчкови бяха в зелено  Flutter
http://www.cosmeticsdatabase.com/wordsearch_free.php?hq=nuxe&go=go

# 13
  • Мнения: 4 447
A! Моите са само жълти и зелени. Мнооог малко червени имам  Peace

# 14
  • Мнения: 199
Много малко продукти които ги има в България намирам в сайта

Общи условия

Активация на акаунт