Едното оченце все бяга

  • 891
  • 14
  •   1
Отговори
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Здравейте!
Племеницата ми вече е на 2 г. и 5 м. и дясното оченце нещо според мен не е наред. Като застане с поглед срещу мен то все отива леко към нослето. Педиатърката им е казала, че до 3 г. очетата на децата не са в правилна позиция. Има ли нещо такова?  newsm78 Моята дъщеря е на 8 м. и като вземе нещо много близо до очите и ги събира почти в точка. А това нормално ли е?   Confused

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,бих завела веднага на очен лекар PeaceПознавам деца,които още от годинката носят очила колкото по рано се хване пробелма,толкова по-бързо се разрешава!Успех ви желая!

# 2
  • Мнения: 864
Аз знам,че до годинка е нормално да ги криви.
Заведете го на лекар  Peace

# 3
  • Мнения: 469
Попитай в тази тема.Сигурна съм ,че ще получиш полезна и изчерпателна информация. Hug

# 4
  • Мнения: 5 393
Аз знам,че до годинка е нормално да ги криви.


И аз така съм чувала. След годинката вече е добре да се заведе на лекар, ако има притеснения. Колкото по-рано се хване проблема, толкова по- добре.

# 5
Заведи го на специалист.Тези джипита все се правят на много разбиращи!!!
Може да е " мързеливо око" или мускулът на окото да не е заякнал. Всичко се корегира, когато е навреме.

# 6
  • Мнения: 35
Здравейте, първо да се извиня, че не съм проверила дали има нещо написано по моя въпрос, но съм при приятелка и няма да имам много време да се разровя детайлно. От два три дни забелязвам, че на малката / на 2 седмици сме / очите й играят: когато едното е в средата, другото е в края, до нослето. Та не съм се панирла още, понеже си мисля, че може да е, защото е много малка и не може да се фокусира, да контролира очичките. Имам ли повод за притеснение?
  bouquet

# 7
  • Мнения: 498
Мъничето нямаш повод за притеснение. Има много теми по въпроса. С месеците ще започне да синхронизира очичките си, доклокото знам от офталмолог, изцяло кривенето се израства до 4 година, когато се оформяла някаква кост на носа.

# 8
  • Мнения: 35
 Praynig Много благодаря! И аз така си помислих, но да съм сигурна...Успокоих се вече.  Hug

# 9
  • Мнения: 130
Най добре се консултирайте с очен лекар това не е шега работа.

# 10
  • Мнения: 454
Наистина най-добре си заведи детето на лекар. Вместо да се чудиш какво не е наред един преглед при очен лекар веднаха ще ти покаже има ли проблем. Аз също знам,че до окло годинка е нормално да бягат оченцата.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 570
Моят син е така. Баща му също. Ходихме на лекар, той каза, че всичко е наред, това били импулси от мозъка. Каза, че определени доктори може и операция да ни препоръчат, но проблемът ще си остане. При син ми не е постоянно, а понякога, като се събуди.
Най-добре идете при препоръчан лекар, за да се види какво е.

# 12
  • Мнения: 1 900
И според мен трябва да се консултира  с лекар.
Щом другите по-опитни майчета споделят, че е нормално предполагам е така. Но все пак за ваше спокойствие  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 4 570
И според мен трябва да се консултира  с лекар.
Щом другите по-опитни майчета споделят, че е нормално предполагам е така. Но все пак за ваше спокойствие  Peace
Не може да се каже, че е нормално. Само лекар може да даде мнение дали има нещо за коригиране.

# 14
  • Мнения: 1 900
Само лекар може да даде мнение дали има нещо за коригиране.
Разбира се  yes

Общи условия

Активация на акаунт