собствен дом-срещу гурбет

  • 3 235
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
как мислите? заслужава ли си младо семеиство да остави детето си и да замине на гурбет за да може да си закупи собствено жилище.

# 1
  • Мнения: 1 329
Зависи за колко време детето ще е  оставено детето. И зависи в коя държава се отива и какво ще работи. Сигурно ли е че ще може да се спести за апартамент?

# 2
  • Мнения: 1 582
А защо трябва да си оставяте детето?И ние сме в чужда държава(е не спестяваме за апартамент Simple Smile),но детето си е с нас.Беше на 1г. и 8-9месеца.Не беше лесно и сега не е лесно,но не вярвам да ти бъде по-лесно ако си без него.
разбира се това е мое лично мнение

# 3
  • Мнения: 1 896
Моят отговор  е не.
Не бих могла да бъда далеч от детето си за относително дълго време и не бих искала да пропускам точно тази част от живота му, когато то има най-голяма нужда от мен.
Всеки обаче си има приоритети, а всяко нещо в живота-цена. Сама трябва да прецениш дали си заслужава.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 08:23 от Ulia

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не......Детето винаги е с нас......Прочети повече във форума ,,Родители в чужбина,,.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Дом срещу гурбет - да. И моят дом е купен с пари от чужбина Wink Но раздяла с детето - не, не си струва.

# 6
  • северно море
  • Мнения: 321
Зависи от работата,зависи от държава.Но и доста трябва да се поработи,с 2-3 години няма как да стане.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не се разделям с децата при никакви условия. Къде ще живеем го мислехме преди да правим децата.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Това е най- доброто решение в случая да заминете

Ноо.. Naughty никога ама никога не оставяй детето си да го гледа някой друг-Майката никой не може да я замени.

# 9
Ако може заминете всички заедно.
Аз лично с детето си не мога да седя разделена повече от седмица.
Иначе сме мислили вариант,ако може мъжът ми да отиде за известно време за да може да изплатим кредита по-бързо.Но за много дълго не го пускам Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не само с детето бих заминала каквито и трудности да ми струва това.

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
За себе си не бих допуснала да се разделя с детето си при никакви условия.

# 12
  • Мнения: 337
Не съм привърженик на драматизирането, така че според мен няма нищо лошо. Детето си е дете, понякога сме принудени да правим труден избор, не толкова защото го желаем, а защото се налага. Предпочитам детето ми да има собствен дом, дори и да е трудно за определено време. На този етап може да заминете без него, но впоследствие, ако нещата потръгнат да го вземете при вас. Имам приятели, които пропуснаха прекрасни възможности, само затова, че неможеха да си вземат и децата. Те няма да са вечно малки, а утре могат да кажат "Защо не рискувахте?".
Казвам го защото съм задавала този въпрос на моите родители и те все още го имат за грешка, която не могат да поправят, поради възрастта си и куп други неща натрупани с годините.
Смело напред!!!!! Peace

# 13
  • Мнения: 682
Зависи за какъв период става въпрос. Несъмнено най-добрия вариант е да вземете детето с вас. Няма ли такава възможност? Детето има нужда от родители, независимо колко любеобвилни и грижовни баба и дядо го гледат. Ако отсъствате за по-дълъг период се губи връзката между родители-деца.

# 14
  • Мнения: 25 441
Едно дете има нужда първо от родители, после от дом.
Който не вярва, да попита децата-сираци. Те Дом имат...

Общи условия

Активация на акаунт