Да питам за SPF на кремовете за лице

  • 933
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
В една аптека се опитвах да избера крем на Авен и нещо се обърках. Девойката ми обясняваше, че за чувствителна кожа трябва крем с висок сз. фактор, а имаше отделно серия с факрот за градски условия (освен обикновените кремове с УВ защита).
Въпросът ми е тези кремове с различни фактори "плажно мляко" за лице ли са или имат свойствата на истински крем?

# 1
  • Мнения: 17 402
Доколкото аз знам, без да съм сигурна, нанасят се върху дневния крем за лице. Нека и другите да кажат де...

# 2
  • Мнения: 554
В последно време производителите на бяла козметика се ореантираха да прибавят към основната формула на крема и защитен фактор.Обикновенно кремове и серуми със слънчева защита защита имат хидратиращо действие(няма такива срещу бръчки ,избелващи и т.н.)
Така че,ако нямаш специфичен проблем с кожата,можеш да ползваш такъв крем(комбиниран),но ако се нуждаеш от по-специфични грижи,основният крем и слънцезащитният трябва да са отделно.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 291
Тези оранжевите на Авен, ми се струват с прекалено висок фактор... аз ползвам този за чуствителна кожа с 15SPF и съм доволна....
Но като тръгнем на море съм решила да си взема от тези оранжевите, дано имат нещо с по-малък фактор, че ми се иска и тен да придобия...
Пробва ли крема за измиване?

# 4
  • Мнения: 4 390
Цитат на: nad_tab
Тези оранжевите на Авен, ми се струват с прекалено висок фактор... аз ползвам този за чуствителна кожа с 15SPF и съм доволна....
Но като тръгнем на море съм решила да си взема от тези оранжевите, дано имат нещо с по-малък фактор, че ми се иска и тен да придобия...
Пробва ли крема за измиване?


Ти тен ще придобиеш и с крем с висок фактор. Просто няма да изгориш и ще се предпазиш в голям процент от вредните лъчения.
Скоро бяхме на море и въпреки, че ползвахме крем със 50SPF си почерняхме.

# 5
  • Мнения: 554
Diviana,много ти е сладка дъщеричката....пу,пу Simple Smile !
Всеки път като видя снимката много и се радвам!
Голяма красавица!

# 6
  • Мнения: 1 645
Зависи.Кремовете с малък фактор са за градските условия,аз ползвам с фактор 15, но на плажа определело трябва да е по-голям фактора  -  моят е фактор 40.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
МЕрси, скоро не ми се очертава почивка, така че няма да си вземам крем  с висок фактор.
Аз още "проучвам" Авен, защото преди време се изринах от техен крем, дали защото не беше за моя тип кожа ( крема за младежка кожа, склонна към акне, а моята суха и ччувствителна) или авен не ми понася?

# 8
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Hrisi Lazarova
Diviana,много ти е сладка дъщеричката....пу,пу Simple Smile !
Всеки път като видя снимката много и се радвам!
Голяма красавица!

Много ти благодаря за комплимента, Хриси! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 176
Знаете ли,аз съм нещо тра-лала Simple Smile Чела съм безброй и бзброй пъти каква е разликата м/у SPF i UVA. МОля кажете ми пак, аз след някой друг месец отново ще попитам.
Помня че едното беше нещо от сорта, че ако се намажеш с крема, то показва приблизително минутите, които може да стоиш на слънце преди кожата ти да започне да почервенява( изгаря). Ама а де:) нещо нямам точна връзка с кораба майка;)

Извинявам се че така се намесих в чужда тема, но не искам да разводнявам.

# 10
  • Мнения: 554
Цитат на: diviana

Много ти благодаря за комплимента, Хриси! Simple Smile

Хич не е комплимент,а живата истина Simple Smile !

Общи условия

Активация на акаунт