Морковен кейк с глазура от крема сирене

  • 5 913
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 614
Морковен кейк с глазура от крема сирене

В голяма купа смесваме добре 370гр. брашно, 310 гр. захар /добре е половината да е кафява захар/, пакетче бакпулвер, пакетче канела, 2 пакетчета ванилия, 1 и половина чаена лъжица сол.  Отделно разбъркваме енергично /но не разбиваме, защото ще се получи майонеза!/ 3 яйца със 190 мл олио, прибавяме ги към брашнената смес и разбъркваме добре. Прибавяме и настъргани на едро 500 гр. моркови. Изливаме в кексовата форма, намазана с масло, и печем 40 минути в предварително загрята фурна на 180 градуса. Изваждаме кейка и изчакваме да изстине.

Отделно приготвяме глазурата, като смесваме 2 пакетчета крема сирене със 80 гр. разтопено краве масло, 400-500 гр. пудра захар и ванилия. Разбъркваме до хомогенна смес и заливаме изстиналия кейк.  Добре е да се консумира след като глазурата се поохлади и се стегне.

Аз днес нямах ванилия  Embarassed и я замених с есенция Ром, пак стана добре, но с по-тежък вкус. Peace
Глазурата е подходяща за всякакви кексове.
А, и между другото, с тия мерки става огромно количество глазура, тъй че може да си намалите пропорциите. На мен обаче ми харесва с повече, както е в рецептата Peace

 

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 17:10 от Цецето

# 1
  • Мнения: 7 414
  Тъкмо се оглеждах за други твои рецепти! hahaha
  Кейка изглежда потресаващо!

# 2
  • Мнения: 239
Страхотна рецепта!Днес стъргах с робота 1 кг.моркови и с половината ще го направя.Цеци,рецептите са мн.интересни и вкусни  bouquet.

# 3
  • Мнения: 2 126
Невероятно изглежда и не трудно за изпълнение Laughing
Цеци, Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 35 817
Аз също правя кейк от моркови, торта, бомбони, така че съм фен на този зеленчук Grinning и ще пробвам и твоята рецепта.
Много,много благодаря  Grinning

# 5
  • Мнения: 527
Цеце, стига си пускала рецепти. Naughty Само трупам продукти, а все още нищо не съм приготвила Blush Няма начин, ще трябва да се стегна, че не се издържа само на гледане Hug

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Цецето, изглежда страхотно, браво на теб.   bouquet  Мерси за рецептата ще се пробва задължително   chef

# 7
  • София
  • Мнения: 3 814
Благодаря за рецептата, скоро ще го направя, изглежда страхотно!  bouquet

# 8
  • Мнения: 795
Много апетитно изглежда, ще го направя задължително!  bouquet  chef

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Цеце, ти си моят идол   bouquet

Невероятни рецепти. Днес ще купя продуктите и утре ще го забъркам  Grinning

# 10
  • Мнения: 192
Много интересна рецепта,обаче не става ли странно на вкус-моркови и захар newsm78.

# 11
  • Мнения: 764
Цецето,страхотни рецепти пускаш,благодаря ти!

# 12
  • Мнения: 679
И аз благодаря и искам да помоля за нещо. Не знам дали си забелязала, линкът за капамата не работи. Ще се радвам ако го оправиш, защото рецептите ти са страхотни!   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 614
Ееее, благодаря за хубавите думи, надявам се след като го направите да бъдете също толкова въодушевени! Hug И да се похвалите след това!

Между другото, още по-сполучлив става, ако имате тортена форма, която да става и за печене /моята за съжаление съм я дала назаем.../ Печете го в нея, оставяте да изстине, изсипвате отгоре крема и като постои час-два, тогава откопчавате формата. И кремът много красиво се разтича отстрани на тортичката  Peace


dixi
, линкът за капамата наистина не работи, но аз открих, че рецептата ми се припокрива почти 1:1 с вече публикувана рецепта. И реших, че няма да е коректно да я пускам и аз. Но ще ти я пусна на лични  Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 576
 Невероятно вкусно изглежда. Потекоха ми лигите. Аз правя едни курабии с моркови и са много вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт