На каква възраст отказахте децата си от залъгалката?

  • 2 615
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418
Моят син е на 1,6г. и се опитвам да го откажа от залъгалката.За 2 дни успя да продупчи 3 залъгалки и вече съм решена 100% да му я махна.В следствие на което днес издържа 13 часа без да спи,а това досега не го е правил.Дано да се справя утре по-лесно.Вие как успяхте да се справите с това?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Не се притеснявай, просто бъди упорита и не се поддавай на опитите му за манипулация.
Моят син беше на около 9-10 месеца, когато му махнах залъгалката, като я замених с шише с биберон. До преди 2 месееца (демек докъм 2 г. и 6 мес.) се наливаше по цяла нощ и не можеше да заспи без шишето си.
В един ден дойде мишката и взе шишето, защото тя си има бебенце и трябва да му дава водичка... Малкия дори беше доволен, че е помогнал с нещо на бебенцето  Simple Smile

# 2
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
На 1г. 3мес я махнах. Отрезах и върха и тя отказа да я смуче. Заспиваше, държейки я в ръка от умора, иначе не искаше. Така една седмица. Всичко това придружено от силно мрънкане. Но резултатът беше налице. Успех ти пожелавам, защото и този момент трудно се превъзмогва!

# 3
  • Мнения: 46 437
До сега нищо насила не съм правила, при малко дете пък мисля, че е още по-голям тормоз, без никаква причина Tired

Беше на 1г. и 10м., когато я забравих при едно пътуване, накупихме няколко от други марки, защото в местната аптека нямаше нашата, тя не ги прие, заспа спокойно и повече не ги потърси. Ако беше дала знак, че не е готова, още сутринта щях да доставя исканото  Embarassed

Имехме около 7 (еднакви) текущи, така продупчванията се отлагха във времето  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Никол, не е безмислено махането на залъгалката.
Моят син ги прояждаше със зъбите и горния край висеше - стори ми се опасно да не се задави, докато спи.
А шишето го пълнех по 2-3 пъти на нощ. Като се има предвид, че то е 250 мл, представи си какви количества вода изпиваше, съответно изпишкваше в памперса, който протичаше, ако не го сменя нощем, докато спи...

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Беше на 1.10г-абсолютно безболезнено беше. Явно си й беше дошъл момента.

# 6
  • Мнения: 46 437
Никол, не е безмислено махането на залъгалката ...

Аз затова писах, че имахме по 7 едновременно, подменях при първото накъсване. Въпреки, че тя и част от балон е гълтала, едно парче от биба няма да й се опре  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 193
Мойта малка кукла, си прояде бибата преди 5 дена и аз реших да я пооформя с ножичката да не глътне някое парченце  Mr. Green Дадох и я и тя каза, че била "чупена" и не я иска  Laughing. През ноща като се събуди мрънна няколко пъти, но като и я дам тя не я иска. Казах и , че няма друга. Вече 3-та вечер, не се събужда  Grinning Днес в парка очаквах, като види някое дете с биба да му я дръпне от устата, но тя даже не ги погледна. Надявам се да се получи, но ако видя зор ще и взема, ако ще и до олтара да е с нея  Twisted Evil Шегичка  Joy Като си гледам аватара, май трябва да го сменя  Whistling

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 23:11 от amerie

# 8
  • Мнения: 1 364
 Алекс беше на 1 год. и 7-8 мес. Около две седмици се буди нощем и не искаше да заспи.

# 9
  • Мнения: 451
На два месеца Embarassed. Сама загуби интерес.

# 10
  • Мнения: 5 393
На два месеца Embarassed. Сама загуби интерес.

Супер Peace

Иво все още заспива с биба(2г 5м)Не е готов да му я взема, посто е много привързан към нея.Не смятам да го насилвам.До сега всичко е ставало от раз и безболезнено в развитието му- махането на нощното кърмене,и отбиването, и махането на памперса и т.н.Мисля и с бибероната да постъпя посъщия начин-ще го изчакам да стане готов.

# 11
  • Мнения: 678
Точно на 6 месеца й излезе първото зъбче и  тя сама я отказа.Аз й я пъхах в устата тя я изваждаше.И до сега не е проявявала интерес към тях.Дава ги на куклите. Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 958
Ние чак сега я махнахме (1.9г). От 4 дена е без биба.
При него щеше да е по-лесно преди да навърши 1.6г, че после все повече се пристрастяваше, а и вече можеше да говори и да си я поиска, ама му предстоеше операция и не се реших, преди да е минала.

# 13
  • Мнения: 8 917
На 1 г и 10 месеца.

# 14
  • Мнения: 639
Още не съм и не мисля да я тормозя докато тя н реши да я махне,гледам да и я давам само като спи,но ако си я поиска не и отказвам.

Общи условия

Активация на акаунт