проблем с гърда при изцеждане

  • 1 344
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
Здравейте!Днес усетих, че имам нещо като бучка на гърдата почти до подмишницата. Притеснявам се много, а и ме понаболява. Цедя се на около 3 часа. Моля ви дайте ми съвет дали да ходя на мамолог или да опитам други лекове.

# 1
  • Мнения: 982
Пусни си темата в кърмаческия и дай повече подробности.

# 2
  • София
  • Мнения: 492
Ако можеш и сама да я разкараш - най добре ще е ...ако изтърпиш на болката силно я разтривай и масажирай, така че да усещаш че се раздробява. Мене лично свекърва ми ме оправи навремето... Peace

# 3
  • Мнения: 1 207
щом кърмиш значи не си още за мамолог,това е кърма.Стоиш колкото можеш на горещ душ и след това изцеждаш и пак и така докато се разкара буцата,че ако не я махнеш ще те боли повече и други проблеми може да имаш.Може и с горещи кърпи на гърдата,също помагат. PeaceУспех.

# 4
  • Мнения: 111
При мен се получи същото.И аз мислех, че съм за мамолог , а то се оказа кърма.Оправи се точно както казва tasi-горещ душ и изцеждане или топли кърпи и изцеждане.Ще се справиш.Успех.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 559
При запушване на млечни каналчета много добре действат компресите със зелеви листа в сутиена: взимаш един зелев лист, махаш му главната жила и го понамачкваш леко (може да го пробиеш на няколко места с нож, идеята е да си пусне ензимчетата). Хубаво е да сменяш листа на 2-3 часа или по-често (поне веднага щом започне да съхне). Ще имаш ухание на салатка, но методът е наистина ефикасен.
За топлите компреси вече са ти казали - топло преди изцеждане (топли кърпи или бутилка пълна с топла вода на засегнатия учатък, също и горещ душ или вана); а след изцеждане може да си сложиш студен компрес (ако имаш замразена извара - тя страхотно успокоява). Добре е да масажираш лекичко бучката в посока от основата на гърдата надолу.
Може да си вземеш соев лецитин 1200 мг (канадски или чешки, българският е с много ниска дозировка) и да пиеш по 1-2 капсули за денонощие - той действа като емулгатор и не позволява да се запушват млечните каналчета.

Ако описаните методи не доведат скоро до облекчение, аз бих се обърнала към хомеопат (класически). Успех!

# 6
  • Мнения: 360
Много ви благодаря за отговорите. Ще опитам, дано стане. Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 6 249
Илиана ти е казала всичко - и за зелевото листо, горещите душове, лецитина. Единствено мога да добавя е като цедиш (доколкото разбирам бебето не суче директно) така да нагласиш помпата, че където е болезненото място да се създава по-голям вакум, за да се изцеди заседналото мляко. Или ако слагаш бебето на гърда брадичката му да сочи болезнената бучка - много бързо се отпушва така каналчето.

# 8
  • Мнения: 106
Да, и аз съм съгласна с всичко казано до тук, защото доста често имам запушени канали. Слагам топло и бебето да суче. Само мога да добавя да не спиш със стегнат сутиен или с банели, или да ги притискаш много докато спиш.  Peace

# 9
  • Мнения: 360
Май ми се размина.Слагам топло, душове.До листата не стигнах, но утре ще взема зеле и профилактично ще слагам. Малко ми е трудно да не притискам гърдите, докато спя, защото обикновено спя настрани, но ще опитам, усещам че не е добре да се притискат.Не знам ама е много неприятна тая работа, иска ми се да не случва отново, но май е неизбежно. Пък и с това цедене, дано бебо се научи да суче. Още веднъж ви благодаря и ако имате още съвети ще е супер. Simple SmileМакар май това да е съвсем достатъчно. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 492
Още веднъж ви благодаря и ако имате още съвети ще е супер. Simple SmileМакар май това да е съвсем достатъчно. Peace
Винаги изцеждай гърдите до край при всяко хранене.   Naughty,  така че да ги усещаш меки.И няма да имаш този проблем с бучките... Peace

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Още веднъж ви благодаря и ако имате още съвети ще е супер. Simple SmileМакар май това да е съвсем достатъчно. Peace
Винаги изцеждай гърдите до край при всяко хранене.   Naughty,  така че да ги усещаш меки.И няма да имаш този проблем с бучките... Peace
Всъщност това не е вярно - постоянното цедене след кърмене може да докара точно обратния проблем, тъй като при някои жени води до силно увеличаване на млякото и се завърта порочен кръг от постоянно цедене, постоянно напрегнати гърди, запушвания и мастити заради прекомерното количество мляко. Рутинно изцеждане е нужно ако майката и бебето са разделени или по някаква причина бебето не може да стимулира добре гърдите - при здрава майка и бебе то почти никога не е необходимо.
Освен това в случая мамата кърми с шише, т.е. така или иначе се цеди Grinning

# 12
  • Мнения: 360
 мамата кърми с шише
Много ми стана мило това. Благодаря ти, Хедра. Много ми е мъчно, че бебо не може да суче от гърдата, но е недоносен, и то доста, и засега така се храним. Опитваме и на гърда, но засега само ближе. Аз изцевдам по около 10 мин от гърда, не е докрай, надявам се да не стане проблем.
Наистина благодаря за това, че се включихте и ми помогнахте.  Peace

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Щом бебо ближе гърдата, значи инстинктите му работят Hug Дай му време и много физически контакт на голо и продължавай да я предлагаш, може да му изцеждаш по малко, докато прави опити да суче, за да му се поддържа интереса. Повечето недоносени бебета минават през дългичък период на шише, но с търпение, постоянство и подходящата помощ ще успееш да го научиш.
Браво на теб, че сред всичките притеснения успяваш да се цедиш и да поддържаш млякото - това е много важно и за бебето, и за теб Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 6 249
Преди да кажа това, което ми дойде наум, ще отбележа, че нямам опит с недоносените бебчета и не знам дали важи. Но защо не пробваш да кърмиш със силиконов накрайник? Или в случая проблема не е само със засукването? В болницата, като родих малкия, на една от майките бебето беше свикнало млякото да му тече от шишето с голямата дупка, дето им даваха в неонтологията и по същия начин само й ближеше зърното и ревеше гладно. Та тя пробва и така с накрайник сучеше лакомника, тя се беше амбицирала като се приберат в къщи и него да махне.

Общи условия

Активация на акаунт