Възможно ли е да е шарка?

  • 514
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 655
По коремчето на Ани има малки пъпчици и тя се чеша. Вчера на градинката си играха с други дечица, възможно ли е да е хванала шарка? Ужас! Утре сутринта ще дойде лекарката ни. По телефона тя ме увери, че е шарка и да не се притеснявам ама... Ако е шарка сигурно и Али ще я прихване. Знам, че е добре да я изкарат сега, но все пак...  Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 9 814
От вчера шарка не е хванала. Шарката има инкубационен период от около 7 до 20 дни в зависимост от вида й. Обикновено детето се разболява към 11 ден от заразяването. Моето дете спа с братовчедка си в една стая в продължение на три дни. На четвъртия братовчедката беше с шарка.Доки ни каза, че най-вероято и Кати ще се разболее, чакахме, но и така не се разболя.


Надявам се да не е шарка!!! Praynig

# 2
  • Мнения: 655
Тогава алергия? Още повече се уплаших. Али все още няма нищо.

# 3
  • Мнения: 1 006
Едва ли е шарка.Както ти е казала katrin2004,шарката има инкубационен период.Освен това май трябва да има и температура.Ние така се бяхме ошашкали с един обрив,та чак в инфекциозна болница ходихме,но се оказа алергия от храна.

# 4
  • Мнения: 46 477
Едва ли е шарка.

Да си сменяла нещо - сапун, прах за пране ...

# 5
  • Мнения: 1 516
Успокой се . И погледни дали пъпките приличат на мехурчета с течност вътре - така изглежда обривът от шарка...

Ето линк http://www.biberonbg.com/info/varicela.htm


Сега видях ,че си бременна. Знаеш ли дали си карала шарка ?

# 6
  • Мнения: 9 814
Много често преди, като беше с памперс и през нощта го пълнеше доста, сутрин на Кати й се появяваха пъпки подобни на шарка по корема и горе на бедрата. Чешеше се много и аз на два пъти си мислех, че май сме шаркави. Ако толкова много се притесняваш, защо не отидете в спешен кабинет. Каквото и да ви кажат поне ще спиш спокойно.


А освен пъпките и това, че се чеше има ли й нещо друго?

# 7
  • Мнения: 655
Да, карало съм и още как! беше ужасно, бях на 12 и добре, че я изкарах.



И аз си мислех да я заведа по спешност.  Тя така или иначе моята лекарка вече заключи, че е шарка още преди да я е видяла. Ами аз сега ги обличам и двете и ги мятам на колата. Поне да сме сигурни, че и другата няма да развие такава алергия.

# 8
  • Мнения: 1 516
Дано да е фалшива тревога! Praynig

# 9
  • Мнения: 655
Не е шарка. Най-накрая ни прегледаха и се оказа алергия. Казаха да не им давам шоколад, ягоди, банани и да следя. Ох, ама добре се разкарахме по нощите.

# 10
  • Мнения: 1 516
Разкарали сте се, но поне сте спали по-спокойно . Дано обривът мине бързо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт