въпрос за Aptamil 2 и неспокойния сън на детето

  • 1 277
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте МАМИ,
Моля ВИ помагайте. Нашия малчуган не спи спокойно от 3-4 месеца, според педиатърката са зъбките, ама това дете не спи и не спи. Не помагат и хомеопатичните лекарства. Възможно ли е според Вас причина за това да е и АМ. Днес една мама сподели, че са сменили АМ и детето било по-спокойно. Но дали това не е моментно състояние. А нашето момченце докато преди се будеше по 2-3 пъти, сега това е на 30 мин., ние свикнахме, ама той милия е толкова нервен. Сега сме на Аптамил, какво мляко ще ни препоръчате?
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 1 897
Eдва ли причината е в АМ... newsm78 Освен количеството да не му достига и детенцето да се буди от глад,но и това ми се струва малко вероятно.
По-логично ми се струва да  се буди заради зъбките.

# 2
  • Мнения: 27 524
О, не, не ми се вярва изобщо подобна възможност. Може да са зъбки, търсене на близост, глад...

# 3
  • Мнения: 34
Радвам се, че така бързо се отзовахте момичета.
Относно количеството на АМ, достатъчно е, страх ме е и да не преяде, че тогава започва един рев, докато не повърне излишното. А зъбите? Толкова ли са ужасни? Понеже споделям и с другите майки от градинката, ами те казват, че децата им се будят по 2-3 пъти през ноща, а ние непрекъснато и през деня не спим, вече какво ли не мислим. Как да му помогнем на този малък човек?
Блонди, благодаря ти, че се включи, мислех да ти пиша на лични, понеже съм чела твои коментари.

# 4
  • Мнения: 27 524
Първо, не се шашкай от майките и споделеното, от опит знам колко стресиращо и объркващо може да бъде това  Crazy Едно, че децата са различни, второ че доста често се и преувеличава в стремежа да похвалим детето си  Wink Кажи после на колко месеца е, колко яде, по колко пъти, кога и как спи точно, какво прави през деня  Hug

# 5
  • Мнения: 34
Момченцето ни се казва Константин и е на 6 месеца и 9 дни. Вече 2 седмица се опитваме да минем на 5 хранения. Когато яде само мляко количеството е около 160-170 мл., зеленчукови и месни пюрета хапва пак толкова, дори и повече. Проблем са ни плодовите, изобщо не ги гаресва, затова понякога ги смесвам с млечна каша, а в другите дни яде тиква с ябълка (само това харесва). Относно спането, откакто намаляваме храненията, последно яде в 8.30-9 ч. и после в 6.30 сутринта. Щом си легне през ноща, рядко спи 2-3 ч. без да се буди, не го оставяме да се разреве съвсем, за да не се разсъни (изключение са нощите, когато и двамата с таткото сме много изморени) и се започва през 30 мин. или през час разшаване и мрънкане. Обръщаме го на едната, на другата страна, даваме вода или залъгалка. Така до сутринта. През деня радко поспива 3-4 часа общо между храненията. Навън не се успокоява изобщо, дори докато другите деца са усмихнати, той е много сериозен. Мисля, че му отделям внимание, да не би по някакъв начин обстановката вкъщи да не му влияе добре.

# 6
  • Мнения: 27 524
Ето ме пак, като ти открих веднага грешките  Hug
Като за начало за месо е доста рано на 6 месеца. Спри го. Давай го пак, когато стане на 8. Засега млякото е най-важното. Давай зеленчукови и може да въведеш на гладно и пресните плодове - банан, ябълка, круша, манго, авокадо, грозде, пъпеш, папая.
След това - изобщо не си и помисляйте вие да му определяте броя на храненията и насилственото премахване на нощното хранене. Това е голяма грешка и не се прави. Синът ми на тази възраст пиеше по 250мл АМ и ядеше нощно време до година и половина, като количеството може да варира, разбира се, но не и да е малко, не написа по колко изпива. Трябва да пие поне по 600мл мляко на ден и поне три от храненията за деня да са млечни. Поне. Вкарай млечните каши, без глутен обаче засега. Те засищат. За мен детето ти не спи спокойно от глад. То се буди за да пие мляко, а не вода. Не е ли по-лесно да му дадете едно шише като стане и след това и тримата да спите спокойно?  Simple Smile Грехота е да го държите гладен, залъгването и отказването с вода не се практикува, освен понякога по някакви недоразумения, обикновено форумулирани така (от педиатрите), че стомахчето трябвало да почива.  Rolling Eyes Няма такова нещо. На ден 3-4 часа сън не са малко, добре е. Това е, ако има нещо - пак питай, дано и някоя друга мама да се включи със съвет. Успех  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 34
Благодаря много Блонди, и това ще опитаме и отново ще ти пише до седмица две.

# 8
  • Мнения: 27 524
Благодаря много Блонди, и това ще опитаме и отново ще ти пише до седмица две.

Разбира се, винаги си добре дошла с въпроси, стига да знам  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 5 713
Ние сме с същия проблем Confused
Нас ни мъчат обаче и зъбки но не знам дали не му е малко наистина яденето както казва Блонди Rolling Eyes
Още в първия месец оъказа нощното ядене като последно беше в 20,00 а сега от месец яде и 00,00 и се почва след тва едно будене през 20 мин и рев...... Sad

# 10
  • Мнения: 207
Искам да споделя и тук каквото се случи с мен и моята малка Гери. Може пък да помогна. Така значи ние сме на смесено хранене. Т.е. по скоро само на адаптирано и около 200 мл на ден кърма (толкова изцеждам малката не иска да суче) и давах Аптамил от 30 и ден някъде. Резултата неспокоен сън и будене, акане на 2-3 дни. Което я правеше нервна през деня. Преди около седмица реших край сменям млякото на Лактана Био. Е резултата е спокойно дете което спи нощем и си играе денем. Ака 2 пъти на ден всеки ден. Може това да е само временен ефект. Но вярвайте ми, че за последните 4 месеца незнаех какво е това сън за повече от 3 часа. Надявам се да съм била полезна Sunglasses

# 11
Ние също имаме проблем със съня,само че нашето мишле ляга рано/8-9часа/,спи добре до към 12/когато се налага да го приспивам на ръце,за да го нахраня и след това се буди през около час,докато не го нахраня отново към 4 сутринта/пак докато спи/и става в 5.30!просто няма начин да не му стига млякото,но може би при нас вече думата си казват зъбките;при вас iwanowa мисля че не му достига млякото наистина-не го лишавай от вечерното му хранене/или нощно/,а и не мисля че проблема е в месните пюрета-време му е вече-в тях има важни съставки,от които не трябжа да го лишаваш!Пробвай примерно да го храниш  и през нощта и дано имате по-спокоен сън!!!М/у другото Naughty при нас ефект имаше смяната на обстановката-като си бяхме в провинцията той ядеше количества като за възрастен/дори пасирани домашни пюрета с месо/и си спеше много спокойно,но като си дойдохме във ВТ пак се почнаха едни среднощни мрънкания...така че ако имате възможност,направете си една ваканция на село,да подиша чист въздух,някой друг да го храни и така...успех Peaceа може и мама joly24 да е права и смяна на млякото да има ефект newsm78

# 12
  • Мнения: 34
Въпреки всичко сменихме млякото от вчера сме на Lactanа BIO. Да пробваме от всичко. Таткото вече е толкова обезкуражен. Няма как да сменим обстановката, поне на този етап (нямаме и село), надявам се лятото да направим разходка или поне пролетта и на мен ми писна в тази мръсотия тук.
Хранихме го и през ноща, но се събуди отново точно след час и половина. Ще изчакаме с новото мляко няколко дни. Тази сутрин издържа толкова време сън след като го намазах с гел за зъби.
Всеки Ваш съвет ни е от полза. Благодаря Ви!

# 13
  • Мнения: 1 897
В случай, че наистина неспокойния сън на детенцето ти се дължи на никненето на зъбки, мога да ти препоръчам едно хомеопатично лекарство chamomilla.
Дават се по 5 гранулки 4-5 пъти през деня, разтворени в малко водичка.  При моят син то имаше най-голям ефект в сравнение с всичките гелове за успокоение на венците.
Ако другите неща не дадат ефект и ако решиш - може да пробваш и това.
П.П.Желателно е преди да започнеш да ги прилагаш  да се консултираш и с лекар-хомеопат.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 09:26 от Ulia

# 14
  • Мнения: 207
iwanova само да ти кажа че при нас имаше резултат чак на 3тия ден Laughing

Общи условия

Активация на акаунт