Как бихте постъпили / за една сватба става въпрос ... /

  • 4 393
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Ситуацията е следната :
Преди 4 години на нашата сватба братът на мъжа ми и неговата приятелка се явиха без да ни подарят един букет и една картичка  Confused Нито съм го повдигала на въпрос , а пък и наистина ми беше все тая честно казано ... въпреки , че смятам , че уважението и доброто възпитание са напълно несъвместими с това да отидеш на такъв ден с празни ръце  Sick

Подозирам , че това е било провокирано от мисълта , че след като са от семейството и свекърите примерно са дали някаква дребна сума / защото 80 % от сватбата ние си я платихме / и не е нужно да купят и едно цвете ... или пък свеки е казала да не си дават парите  Rolling Eyes тя много обича така  Confused

Сега обаче , тази година изглежда и те ще се женят . Мъжът ми започна да си прави планове за някакви грандиозни подаръци  ooooh!
Да , обаче аз не съм съгласна  Crossing Arms
Не виждам защо аз трябва да дам голяма сума примерно , за да им подаря нещо хубаво , след като те постъпиха така тъпо .
Майка ми смята , че не съм права и , че много ще обидя мъжа си  Rolling Eyes
Но аз съм се заинатила . Много ! И не съм съгласна да се купува нещо скъпо ! Въпреки , че ... как да го кажа ... имаме доста повече възможности от тях . Но пък свекървата ще им плати цялата сватба / това няма общо със случая , просто го споменавам /
Иначе сме в добри отношения !  Simple Smile
Как бихте постъпили в тази ситуация !

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз лично бих им купила подарък за спомен Peace
Все пак си е важно събитие в живота им  Hug

# 2
  • Мнения: 4 668
ZLATNA , разбира се . Аз не бих отишла с празни ръце , не съм такъв простак  Confused
Но си мислех да купя една кошница с цветя и един скъп албум за снимки примерно . Толкова  Crossing Arms
Мъжът ми си прави планове за нещо много по - скъпо . Аз затова се бунтувам . Вътрешно , де . С никой около мен  не съм споделяла , искам да чуя и чужди мнения

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз също бих купила нещо за спомен, но в никой случай няма да си лишавам моето семейство, или да се товаря със скъпи подаръци/защото каквото повикало, такова се обадило/ Hug
Весело прекарване  newsm44

# 4
  • Мнения: 49
Бих намерила компромисното решение: не скъп подарък, какъвто съпруга ти иска, не и най-евтин. Между другото това, което си предложила като подарък, не ми изглежда лошо. А на съпруга ще обясня аргументирано, без да намесвам нашата сватба, нещата, които са ни дали неговите родители тогава, нещата, които дават сега за другия син. Предполагам, че това малко те е обидило, защото и аз бях в подобна ситуация, а и досега съм, и то не само с неговите, а и с моите родители.
Това, че имате финансова възможност, не трябва да влияе на решението ви. Ще кажа защо: когато ние се женихме, брат му и снаха му на съпруга ни подариха един повече от скромен комплект чаши. Аз благодарих, защото те наистина нямаха възможност за повече. Родителите на съпруга ми го подпомогнаха за сватбата, но далеч не в размерите, които са направили това за другия син. Тогава това дори не съм го мислела. Винаги ние сме правели  скъпите подаръци: и за родителите на съпруга ми, и за брат му. Брат му и снаха му все нямаха, но докато ние, съвсем глупаво, пилеехме парите си, за да ги зарадваме, те си купуваха неща за дома си, за които ние просто нямаше как да отделим средства от много раздаване на подаръци. Така е и до ден днешен, макар че в момента финансовото им положеине е много по-добро от нашето, ние сме..не питай! Такъв е животът!
Затова смятам, че подаръците трябва да са в рамките на разумното и да си съответстват. Те на вас са ви подарили това, което тогава са могли да си позволят, а то разбирам, е нищо. Е, вие сега няма да постъпите точно така все пак. А с парите, заделени за техния голям подарък, си купете нещо за вас.

# 5
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Според мен няма нужда да им връщаш жеста.Вземи един букет и може да им дадете пари вместо да им купувате подарък.

# 6
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Аз също бих купила нещо за спомен, но в никой случай няма да си лишавам моето семейство, или да се товаря със скъпи подаръци/защото каквото повикало, такова се обадило/ Hug

 Peace
 Но не изпростявай като тях ,  Pipinka....  Hug Добре си го решила  с подаръка.  Party Спомените от тържеството ще ги запечатът в твоя/вашия подарък. Thinking
Уважавам мнението ти и те  подкрепям , че и аз винаги правя сравнение , било то за подарък , поведение или уважение.....   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 556
Аз бих оставила мъжа ми да купи каквото избере той, без да коментирам или да участвам в избора. Все пак са негови роднини, аз не бих се зарадвала, ако той ме възпрепятства да купя нещо за мои близки, затова и не бих се месила в неговите решения за подаръци и т.н.

# 8
  • Мнения: 4 668
Tess , бих го оставила да прави каквото е решил , ако не нарушава нашият семеен бюджет . Случаят обаче не е точно такъв и не мога да остана безучастна ...

nista - благодаря за споделеното . Колкото до това какво са можели да си позволят - една картичка и един букет са 10 лв.  Rolling Eyes ...може и по - малко .

# 9
  • Мнения: 296
След като сте в добри отношения, след като имате възможност, не издребнявай. И мъжа ти ще е доволен, и ти ще се чувстваш добра и щедра, и великодушна.... Simple Smile

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 140
При всички случаи,не трябва да ходиш с празни ръце. NaughtyНо примерно,ако бях в твоята ситуация,нямаше да позволя на съпруга си да се изхвърля с грандиозни подаръци.

# 11
  • Мнения: 1 008
ZLATNA , разбира се . Аз не бих отишла с празни ръце , не съм такъв простак  Confused
Но си мислех да купя една кошница с цветя и един скъп албум за снимки примерно . Толкова  Crossing Arms
Мъжът ми си прави планове за нещо много по - скъпо . Аз затова се бунтувам . Вътрешно , де . С никой около мен  не съм споделяла , искам да чуя и чужди мнения
Това е много добро решение! Миналата година бях на сватба и купих албум-135лв и икебана-115лв. Иначе ако съм на твое място и аз бих се дразнила.

# 12
  • Мнения: 4 668
След като сте в добри отношения, след като имате възможност, не издребнявай. И мъжа ти ще е доволен, и ти ще се чувстваш добра и щедра, и великодушна.... Simple Smile

Не искам да се чувствам добра , щедра и великодушна ... Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 2 161
Бих се съгласила на скъп подарък,въпреки смешната им постъпка.И бих го направила заради мъжа си.Често не съм била съгласна да купуваме скъп подарък при някое събитие,обаче като знам колко е важно за мъжа ми-премълчавам.

# 14
  • Мнения: 2 131
Хм, странна ситуация. Как така дойдоха без никакъв подарък? В крайна сметка дори и да са затруднени финансово, за една сватба обикновено се знае поне месец-два предварително, все може да се задели някой лев, та дори и за нещо не много скъпо, просто за спомен. Поне букет! Не знам как бих постъпила в подобна ситуация, аз по принцип много обичам да избирам подаръци. Но със сигурност купете подарък - независимо дали скъп или евтин.

Общи условия

Активация на акаунт