Втори Пентаксим и температура

  • 3 184
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Извинявам се ако се повтаря темата,прочетох темичката за нежелани реакции след ваксина,но там никой не е споменал за Пентаксим,затова се реших обзета от притеснение да се допитам до майките,чийто дечица са ваксинирани с втората ваксина Пентаксим(втори прием)
Вчера в 11ч.биха на сина ми  втория Пентаксим,детето поплака около 15мин.и се укроти,хапна,поспа и към 18,30 вдигна температура 37,2,даох му най-малката доза Панадол и темп.спадна,но към 21ч.отново се вдигна на 38,0,тогава се обадих на педиатърката,която каза,че това не е обезпокоителна температура,да пие повече водичка и да дам още една доза отговаряща на месеците му Панадол.(той е на 3м.и 11д.)
След около 2ч.температурата започна да спада,сутринта нямаше,но сега отново е с 37,6,отново дадох Панадол.
Споделете ,дали и при вашите дечица е имало температура,до колко градуса,за какво време отмина,имам ли основание за притеснение или е нормална реакция?(защото и педиатърката и вкъщи ми казват,че се "паникьосвам"твърде много)

# 1
  • Мнения: 2 865
Мисля че е нормално след ДТК ваксина да има лека температура 24-48 часа след поставянето, като съм чела че при всеки следващ прием реакциите са по-изразени.
Сина ми е вдигал температура от тези ваксини и то точно на следващия ден след поставянето, но сме ползвали стандартното дтк а не пентаксим. А веднага след ваксината не му ли дадохте панадол? По принцип така се препоръчва за да се намалят реакциите.

# 2
  • София
  • Мнения: 505
Често срещано е детето да вдигне температура след тази ваксина Close, но не съм съгласна, че е нормално.
Дано детенцето да не вдига повече температура и да се размине само с това.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
моята дъщеря така прави все по-тежка реакция след всяка следваща ваксина Пентаксим. След първата беше кисела цял ден, въпреки, че и дадох Панадол като се прибрахме, а и беше с подготовка 3 дена Калций глюконици и Вит.С, за да не реагира толкова бурно. След втората киселееше 3 дена, а след третата много и се поду крачето и през нощта вдигна температура. Някои деца много леко понасят тази ваксина, а други по-тежко. Аз самата много трудно прекарвам ваксините и сигурно е наследствено.

# 4
  • Мнения: 1 163
моето дете редовно вдигаше температура. Ту вдига ту с часове няма после пак. И забелязах, че винаги температурата падаше окончателно на другия ден. Ако предния ден са и сложили ваксината в 12,00 часа на другия ден след 12,00 часа вече не вдигаше никаква температура. Беше доста странно.

# 5
  • Мнения: 516
Няма безопасни ваксини и не мисля ,че е нормално да вдига т-ра! Дъщеря ми след последната ваксина(Инфлувак) три дни беше с т-ра над 39 градуса. Повече няма да я подложа на такъв риск, пък ако ще и глоба да плащам! Прочетете темите За и против Ваксините! Има много истина там, жалко че не я открих по-навреме.

Общи условия

Активация на акаунт