Лющене-помощ

  • 1 363
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте момичета.От около 2 дни забелязах,че главата на моето бебе се лющи.Първо беше едно петно,сега е цялата.На някоя от вас случвалоли се е?Какво направихте?Аз мия и косичката със сапун,а не със шампоан.Да не е от това?Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 8 505
Прегледай тези теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233578.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153971.0
И се успокой,не е нещо необичайно.

# 2
  • София
  • Мнения: 16
Здравей!
От линийката виждам,че твоето бебенце е на 1 месец и малко. Моята Гери е почти на 4 месеца. Точно в края на първия и началото на втория месец ние имахме същия пробрем, но не само с главата, а с цялата кожа(влючително и главата), беше много суха и постепенно горния слой се напука и се излющи цялата. При всяко преобличане от дрешките изпадаха куп люспички. Педиатъта ми препоръча олои за вана Балмандол  и бадемово масло Ексипиал. Трябва да ти кажа, че мазането с олио Нивеа, Бюбхен, Джонсън нямаще ефект, но от олиота за вана кожата и се оправи само с две къпания. Сега е мекичка и здрава. Моя съвет е да спреш сапуна, от кожен лекар знам, че дори бебешките сапуни изсушават кожата. Успех в борбата с лющенето!!!

# 3
Ние също имахме този проблем. Мажех главичката с бебешко олио, след това мнооооооооого внимателно почиствах по-големите люспи и веднага след това мажех мястото с Бетноват /изписа ни го педиатъра/. За около седмица всичко мина.
Според мен не мии косичката със сапун, защото допълнително я изсушаваш.

# 4
# 5
  • Мнения: 9 973
нормално е Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 593
Да темите са полезни а от лекар знам че е важно добре да се подсушава главичката на бебето след къпане Peace

# 7
  • Мнения: 78
И ние имахме подобен проблем доста дълго време, особено между 1вия и 5тия месец беше кошмарно, имаше люспи чак зад ушите  Shocked Педиатърката ни предписа дермален разтвор ЕЛОКОМ, мазахме 5 дни /това е максимума/ - изчезнаха, мина се време, пак се появиха, пак мазахме, пак изчезнаха, пак се появиха ............... така до 5тия месец, след това намаляха драстично. Също така мия главата му със шампоан на Мустела, винаги я подсушавам добре след къпане и мажа със зехтин. Вече 3 месеца няма и следа от гадните люспи  Peace Успех!

Общи условия

Активация на акаунт