Дентокинд за зъбките

  • 3 517
  • 2
  •   1
Отговори
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Здравейте, мили мами! На моята бебка накуп тръгнаха горните четири зъбчета - две поникнаха - единия голям резец и единия по-малък. С долните две нямах някакви проблеми, но сега е много неприятно - много мрънкава, трудно яде всичко, което е с лъжица, лесно плаче и т.н. и т.н. Гелчетата не не помагаха изобщо и при долните зъбки. Педиатърката предписа Дентокинд - хомеопатични, от които определено считам, че има ефект. Детето е доста по-спокойно и по-добре спинка. Аз й ги давам четири пъти - след хранене (иначе се допуска по шест пъти). На листовката пише, че се дават до отшумяване на симптомите. Е да, ама аз не знам кога ще избият и другите два - много са надути и побеляли венците, но - може и по-късно да изникнат. Дали не е вредно да давам за по-дълъг период? Давали ли сте Дентокинд и колко продължително?

# 1
  • Мнения: 1 049
След като са хомеопатични вероятно можеш да ги даваш за дьлго време... все пак не е важно само кога ще изникнат зьбките, ами и като растат вьв венците сьщо е много болезнено.  Confused Ние давахме други хомеопатични бонбонки, но от както изкара малката пьрвия зьб до сега вече повече от годинка си ги взима или всеки ден или през ден-два като мрьнка. Важното е да ги даваш настина като се налага, а не превантивно според мен.  Wink

# 2
  • Мнения: 1 008
Аз също мисля,че не трябва да ги даваш превантивно. Чела съм,че за бебетата най-болезнено е никненето на резците,а при вас вече ги има. Ползвах Дентокинд, но само 2-3пъти защото малката има само 2 долни зъба. Безобидни са,но все пак си е лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт