Да поплача "Ох тези бели гъбки-зъбки"

  • 1 040
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
На 6 месеца избиха двата долни предни. Почти не разбрах как. Само сучеше по-често вечерно време. Преди да направи годинка ни погна зъбоникненето. За една седмица се показаха два, а сега са на път 5. Най-много до 2 дни ще се покажат. В резултат, на което днес нищо не е яла, ама НИЩИЧКО. Едвам преди да заспи съм й дала малко кърма. Постоянно мрънка, врънка и се тръшка. Няма угот. Лепнала се е за мен и няма хър-мър. Като сянчица ми е милото. В съня си постоянно изревава. Преди два дни беше с 39. температура. Ще се побъркам. Вече

# 1
  • Мнения: 115
Защо не пробваш с Панадол, поне вечер. Облекчава болката. И на Никол сега  и никнат зъбки, обаче няма температура и давам само Хамомила Вулгарис. Ефикасна е, а пък и е безвредна. А Дентинокс-а май много не действа.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Crazy  Ами бебе е така близо 2 месеца. Слаб апетит или велики претенции към храната, прииждащи зъби, вече им загубих бройката, подути венци и писъци в просъница, нощни крясъци и рев... Луд съм, да..... МНого съм хахо вече... Crazy

Като е будна и ревне, с почесване в устата, мажа гелове и успокоява след известно време. Но най-ме е яд в полунощ, като запищи като каба.гайда в съня си и чеше зъби и уши, пък уж спи и ако понеча да й сложа гел или капки в ушите се сърди ужасно и много е бедна. Sad  Та си трая и гушкам, и люлям, и кърмя за успокоение, а мен кой да ме успокоява?! Опасно истерична ставам.  Sick Миналата седмица се оправдах с предменструален синдромъ, тази с менструален синдромъ, после следМъ такъв, но 1 седмица ми се губи и нямам оправдание за  кривотията и нещастието дето ме споходили. Може би да мажа и себе си със зъбен гел. Освежава!
Всички минаваме по тоз път. Някой  го вървим по дълго. Блах.
Хаде, поздрави и да ви минат зъбните Болежки по-скоро, та да се наслаждавате на блажено отглеждане! Heart Eyes

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Забравих да спомена, че поради нехранене за повече от месец бебе свали над килограм и половина. Дофторката нищо не каза, освен да не я насилвам да яде, обаче понякога на Мая й личи, че е гладна, пък отказва храната. Опитвах храни за ядене с пръсти, помежду им пробутвах с лъжицата пасирано пюре, но днес и това не иска.Ами съвсем ще отслабне. И се заиграва като седне в столчето и се кефи, че маже сирене в ушите и на врата си, нямам нерви. Как сте справяте в такива ситуации??
Evjeni, днес как сте с хапетита? Дано нямате сериозен проблем, че не не работа злоядството. Sick Беден съм. Ще се стопи това дете... Cry
Мисля да пусна тема за придирчивото хранене и възможностите на майката...

# 4
  • Мнения: 2 596
Ох, и ние сме така вече 2 месеца, не ще и не ще да яде, а нямаме нито един зъб. Вече 2 месеца нищо не е наддал, аз даже и тема пуснах за това. От 3 дни сме с хреме пък сега. А от долу на венеца гледам 4 пудотини, не знам. Не разбирам много, първо дете ми е и вече и аз лудвам от напрежение.

# 5
  • Мнения: 883
Първо честит първи рожден ден на малката сладурана  Tada !        
  И второ- и аз да се изжалвам, всичките 12 зъба, които има поникнаха много лесно, никакви оплаквания, само ставаше малко киселяк. Сега и растат 2 кътника и от 3 дни е самият ужас- налита да хапе, изяде си леглото направо, пищи нервно и продължително, плаче през 5 минути...абе няма угодия, горкото ми рошаво гардженце Neutral Face . Не спи цял ден и вечерта заспива трудно, буди се с плач, хем и давам "Калпол" преди да я сложа в леглото.

# 6
  • Мнения: 430
Момичета, пробвайте със Саностол (за мамите на неядящите бебета!). Имам много добри впечатления - хем подсилват апетита, хем имунитета, че то зъбоникненето си е жива болест. В тези моменти имунитета им рязко пада. Мойта маймуна спря да яде 9-10 месец. Лелеее, фучах яхнала метлата из къщи по цял ден!!! Да се чуди човек - да се тръшка ли, че детенце не яде и слабее или да беснее, че мрънка и НЕ яде!?!
Със Саностола нещата чувствително се подобриха! #Milti

# 7
  • Мнения: 1 214
Алма,искрено се  посмях-много образно описано и...показала си завиден писателски талант Laughing
Момичета да ви кажа,много ми е познато и то точно така както го описвате.нямали сме  Т. призъбоникнене,но такава липса на апетит и капризен вкус.....Ето ,и сега сме така-последни кътници избиват.Заспива вечер и започва да пищи до към 2 часа през 15 мин.Какво ли не правя няма да описвам защото явно ви е познато.Стигна се една вечер до там,че и видео да и пускаме,та се успокои(но е голяма и това върви при нас).Иначе ме рита ,блъска и т.н.тНе се подвоумявам в такива моменти и давам нещо за болката-по-добре от колкото да се мъчи.Първото ни зъбче изникна на 5 1/2 месеца и второто го последва много скоро.Почти без проблем-само безапетитие и един час врясъци с лечение лъжичка панадол!.По мои наблюдения обаче,следващите-горни зъби май повече болят  Sick 2 седмици не хапна пюрета и попари,киселите с голям зор  Whistling -тя реве и аз рева  #Silly И... на 8 м. вече имахме 8 зъба.Последва месец затишие и се поду венеца на мястото на кучешките зъби  Shocked 2 седмици мъки,глад и нищо  ooooh! След 2 месеца тръгнаха 6 наведнъж.И така на 11 месеца се сдобихме с 14 зъбчета Laughing  следващите излязоха доста бавно.А сега чакаме последните 4 и вече 2 месеца на периоди се мъчи детенце.Относно яденето голям зор,капризен вкус и много нерви от моя страна #Silly
Относно витаминните сиропчета за апетит моето мнение е ,че на всяко дете действа различен ,защо не ми е ясно като всички съдържат ГЛЮКОЗА-това действа на апетита,не витамините,понеже както знаем те са синтетични!
За дете под 1г. витамините са още по-неподходящи!

# 8
  • Мнения: 3 211
Ние сме така откакто навърши 4мес.(виж ми лентичката), първия изби на 10мес. Не яде, не спи, направо не знам как оживява. На 2год.11кг. Само едно ще ви кажа: не насилвайте децата да ядат, има периоди на неядене и ядене, детето само си знае колко да яде, родителите превръщат детето си в злоядо. Аз бях направила тази грешка, като почна да не яде, някъде към 5-6мес.(явно тогава са растяли отвътре пустите му зъби), няколко месеца се правех на маймуна само и само да я излъжа да хапне нещо. Докато стигна 1 момент, в който просто вече реших, че не издържам психически. Беше на 1г.2-3мес. оставих я повече от седмица да не яде почти нищо, само вода и чай, предлагах храна, тя отказва, добре като огладнееш тогава, късаше ми се сърцето, но в крайна сметка резултата си заслужаваше. Вече не е злояда, просто капризна, яде малко, но само каквото иска, научих й вкусовете и въобще не се и опитвам да й пробутам нещо, което не обича.
Като се успокоят зъбите, започва да яде.
Та за зъбите: преди давах Хамомила, сега от 5мес.я лекувам само с хомеопатия и давам други. Но за хамомилата да ви кажа, да давате по 1 гранулка 3 пъти дневно, или само вечер, и го давайте само като има болка, а не постоянно. Като спре болката, спирате да давате. Аз го давах постоянно месеци наред и вече не ни действа.
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт