Нарушена киселинна микрофлора ?!

  • 9 175
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 576
Не знам дали ми е правилно заглавието ама забравих какво каза доки.
Таа взех си днес микробилогията и ЦМ . ЦМ -1 група, нищо притеснително. Микробиологията - гъби нямам само дето каза, че имам ниска киселинност във влагалището  Shocked
Даде ми свещички, които да слагам когато ми дойде М в продължение на 7 дни, не ми се стори притеснен...Обаче като прочетох тук таме за тази чудесия се чудя не си ли е опасничко за матката да не стане някакво замърсяване ?
В опътването на лекарството не пише да ги слагам по време на М...и само това достатъчно ли ще е или може да си подомогна с някаква бабина рецепта  Wink Laughing

# 1
  • Мнения: 9 063
Правиш ли влагалищни промивки?
Или въобще нещо подобно, с което да нарушаваш естествената киселинност на влагалището?
А какво ти е изписал точно?

# 2
  • Мнения: 304
Има препарати като флоражин (ако не му бъркам името), които съдържат естествените за влагалището лактобацили или части от тях и до колкото знам се дават при нарушена микрофлора в тази област. Обаче не знам нарушената киселинност дали се третира с нещо специално, всъщност явно се третира - след като са ти го изписали. Не знам защо ти е казал като ти дойде цикъла да слагаш такива свещички, обикновено глобулки се слагат след цикъл или в средата, ако има специално предписание. В смисъл, замърсяване не мисля, че ще си докараш ако ги слагаш по време на цикъл, но според мен тогава така или иначе се изхвърлят една камара неща, ще се изхвърлят и свещичките и кел файда от тормоза да си ги ръчкаш.
С бабините илачи... ами не знам, аз единствено съм пробвала от време на време промивки със смрадлика и то не влагалищни, а просто тоалет с отварата - това го правя при гъбична инфекция, защото смрадликата действа антисептично. Обаче не знам за твоя случай дали няма да е противопоказано.
Според мен - питай си лекаря дали става дума за поставяне на свещичките по време на кървенето, с други думи, кажи му защо те притеснява това и ако той изрично каже - тогава се слагат - ми кво да се прави, лекарска препоръка.
Стискам палци за скорошни добри резултати!

# 3
  • София
  • Мнения: 141
Аз имах същия проблем и лекарката ми изписа лактофем. Каза, че е добро, пък и тогава четох добри отзиви за него. Посъветвай се с лекаря си все пак.

# 4
  • Мнения: 576
Ами преди една седмица ми беше дал Гиназол (заради някакво течение докато ми излезе микробиологията). Правих промивка с Тантум Роза преди да сложа лекарството и 4 дни след него. Но не смятам, че от това, защото ми взеха МБ преди да почна промивките. Едва ли е от Тантум розата.
Изписаха ми Вагизан. И аз останах учудена, че по време на кървене трябва да ги слагам...пита ме колко дни ми продължава М и като казах 7 и той- идеално те са 7 свещички ще ги слагаш всяка вечер....
Иначе се мия от месец интимен душ гел Лактацид...преди ползвах Леокрема, но не бях доволна. Дали от смяната на душ гела... ??
Мерси за съветите милички  Heart Eyes Hug

# 5
  • Мнения: 304
А, лактофем беше другия препарат за възстановяване на лактобацилите. Помнех, че са два, ама ми бягаше второто име.
Значи наистина докторът ти има предвид по време на кървенето да се слагат. Кой знае, може би си има някаква логика. Иначе едва ли интимния душ гел чак толкова ще смени нещата. Аз ползвам Красная линия и съм доволна, преди бях на Лактацид, ама нещо...бе и аз не знам що го смених. На последния преглед докторката каза - ай, колко ти е променена средата, не е нормална, а микробиологията излезе идеална. Сега като се наканя да ида на преглед (надявам се този месец) ще проверя как са нещата, че "средата" изглежда точно както тогава, за която докторката каза, че била ненормална. Но това е една друга дъъъълга тема и се извинявам, че ви занимах с това.

# 6
  • Мнения: 9 063
Аз ви съветвам да оставите всякакви душ гелове и мелове, подмивайте се само с топла водичка. Измива идеално. Няма нужда от външни намеси.
Мамбина, следвай думите на лекаря, после предполагам ще пуснете контролна микробиология - дано ни зарадваш с добър резултат Hug

# 7
  • Мнения: 340
И аз съм за топлата водичка, само външно! Никакви интимни душове, никакви гелове!!  Peace

# 8
  • Видин
  • Мнения: 961
И аз съм за топлата водичка, само външно! Никакви интимни душове, никакви гелове!!  Peace
Подкрепям Стеф и Пухчето! newsm10

# 9
  • Мнения: 1 765
И моите лактобацили са предали Богу дух, ама те са ми най-малкия проблем в момента. Само знам, че с Лактофем-а бързо щяла да се оправи работата.

Абе, хора, как само с топла водичка. Изобщо не се чувстам измита, ако не ползвам интимен гел  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 7 201
Само знам, че с Лактофем-а бързо щяла да се оправи работата.
PeaceДа-много е добър.Lactofem е единственият препарат на пазара, който съдържа живи лактобацили,токсичен за патогените ,чрез употребата му се възстановява нормалната влагалищна флора ,посредством реколонизацията на лактобацилите.
Докато florajyn съдържа  лизати(трупни части)на лактобацили ,т.е от лизат не е възможно лактобоцила да прорастне, не е известно количеството продължителност на приложение и т. н.

# 11
  • Мнения: 9 063

Абе, хора, как само с топла водичка. Изобщо не се чувстам измита, ако не ползвам интимен гел  Rolling Eyes
Това е самовнушение Sunglasses

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Е това ме опули определено #Crazy #Crazy
Как ще ги слагаш по време на М като той ги помита - ефекта е никакъв? Що за лекар е тоя , я поискай второ мнение Hug

Общи условия

Активация на акаунт