Колко време е нормално да не ака кърмачето?

  • 17 473
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
Мили мами, дали е нормално това?Нашата Даная не е акала от неделя сутринта, а днес е вторник Thinking Изцяло на кърма сме, иначе се храним и пишкаме нормално.

# 1
  • Мнения: 34
И ние сме така. От неделя не сме акали и последните 10-тина дни ака на3-4 дена и то с помоща на Лактулоза, който ни изписа педито. Ще следя темата. Единствено на кърма сме.

# 2
  • Мнения: 2 567
Акушерките тук казват, че за изключително кърмено бебе е нормално както да ака 10 пъти на ден, така и веднъж на 10 дни  Peace Ако не забелязваш дискомфорт, просто означава, че усвоява изцяло кърмата.

# 3
  • София
  • Мнения: 16
 Ако не забелязваш дискомфорт, просто означава, че усвоява изцяло кърмата.
 Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 197
И ни сме на кърма с малко дохранване - ака на 2-3 дни, ако положението се проточи - веднъж само съм давала Дуфалак и действа чудесно Simple Smile
Казват,че от кърмата е нормално, когато се усвоява почти напълно да не ака редовно и затова никога не съм се притеснявала.
Само да знаеш, че запек е когато ака твърдо, на точпченца, а не липсата на ако  Hug

# 5
  • Мнения: 2 837
Имаше моменти, когато Румен по цяла седмица не акаше. Педито ме успокои, че това е нормално и ми препоръча да му правя масаж на коремчето - цяла длан се върти в посока на часовниковата стрелка. Ако си пишкате, спокойни сте, няма причина да се притесняваш - детето си обработва цялото количество.

# 6
  • Мнения: 950
На нас също ни се е случвало, когато бяхме само на кърма на ака на 4-5 дена веднъж. Съвсем нормално е. Щом се чувства добре, не се притеснявай.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 005
От втория месец нататък- на 3-4 дни веднъж, авно започва да усвоява по-добре кърмата. Само да не го боли коремчето и да е спокойно.  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Някъде бях чела, че е нормално кърмачето да ака веднъж на 72 часа. Докато го кърмих, сина ми имаше дни, през които акаше след всяко хранене, но имаше и случаи, когато не акаше по три, четири дена  Peace. Сега вече няма пропуски  Laughing.

# 9
  • Мнения: 17
да споделя и моя скромен опит:
докато беше само на кърма моят син акаше веднъж в седмицата
като го захраних на 5 и половина ака всеки ден по два пъти поне
.......а го мъчих с какво ли не горкото......сега ме е яд......то не било запек явно

# 10
  • Мнения: 65
Mari_rus,  и ние имахме "проблем" с акането. Оказа се че както са писали по-долу другите мами, че просто когато сте само на кърма понеже тя се усвоява от организма почти напълно е възможно да не се изхожда детето с дни наред. Аз си водих дори записки, кога малката се е изакала, толкова нарядко беше понякога. Ако акото си е редичко и бебчо се чуства добре - всичко е ок. Ако видиш че много се напъва, а не ака, можеш да помогнеш като притиснеш крачетата към коремчето, докато се напъва, после малко колело да си почине и отново притискаш, Масажът също помага. Избягвай да даваш лекарства, защото може после да привикне дечко и да не може самичко.  Hug

# 11
  • Мнения: 221
  Изцяло на кърма, след първия месец започна на седмица един път и е стигала до 10 дена, веднъж.

# 12
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Няма страшно, Митаче докато беше само на кърма и той така акаше на седмицата веднъж, но за сметка на това сучеше като ламя и мокреше редовно пампите

# 13
  • Мнения: 256
Не се притеснявай напълно нормално е значи кърмата се усвоява при нас акаше през 3-4 дни Simple Smile

# 14
Не се притеснявай. При повечето кърмачета е така. Когато захраниш бебчо с плодови пюрета, всичко ще си дойде на мястото. Аз давам на дыщеря ми Дуфалак. Действа, но трябва да минат поне 24 часа. Ако започнеш да даваш Дуфалак имай предвид, че не е желателно да го прекъсваш (запекът/неизхождане се появява отново). Принципно той е безвреден и подпомага изхождането. Моето беб4е е на почти 6 месеца и още го давам.

Общи условия

Активация на акаунт