Болки в гърдите по един час след сукане???

  • 586
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Бебчето на оя приетелка е на близо месец.
От известно време след като бебето суче започват бодящи болки в гърдите, които са около 1 час и са доста силни.

Не са болезнени зърната, а самите гърди.

Много ви моля да споделите опит ако сте имали подобен случай!

Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 159
ооохх,колко ми е познато....
и аз бях с много силни болки,но само в едната гърда.нещо неописуемо гадно!
ходих на мамолог и той каза,че имам запушено каналче и че по никакъв начин не може да се оправи освен с кърмене или със спиране на кърменето. ooooh!
толкова бях категорична,че ще кърмя каквото ще да става,че пиех обезболяващи и продължавах.
болката наистина отшумя,когато малката стана на около 2м и половина.
сега като си спомня направо ме побиват тръпки. стискам палци на майчето по-бързо да й мине и да не се отказва!
ужасно е, но ако е упорита ще издържи! дъщеря ми е вече на година и 2м и още я кърмя.от тогава болката не се е повторила.
стискам й палци!

# 2
mersi za suveta; tvoite bolki samo sled kurmene li biaha i produljavaha li po mnogo vreme? sushto biaha li ot zurnata i da otivat navutre kum gurdite? mnogo e stranno che boliat i dvete gurdi...mersi za suvetite Simple Smile

# 3
  • Мнения: 159
болеше ме само едната и болките бяха не към зърното,а към костта. беше нещо страшно!
обикновено след кърмене,но една нощ се събудих от това и не можах да си намеря място.
по принцип издържам на болка,но това не мога да го сравня с нищо.
мамолога ми каза,че много рядко се среща и няма лек.минава от само себе си.
може само да взимаш обезболяващи,които намаляват болката,но не я лекуват.уви,трябва й време!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нека приятелката ти да опита следното - да държи близо до себе си нещо затоплено (примерно парче плат, което е загрято с ютия; от онези гел-компреси, които могат да се загряват или затоплят по желание или просто торбичка с морска сол, загрята в микровълновата до приятна температура) и да го слага на гърдата в секундата, в която бебето се пусне. Трябва задължително да е суха топлина - ако компресът е мокър, изстиването ще провокира болките.
Нека приятелката ти наблюдава дали има промяна в цвета и формата на зърното след кърмене - ако зърното побелява или става мораво, значи вероятно се прекъсва кръвоснабдяването му по време на кърменето, което най-често е вследствие на лошо захапване на гърдата. Може да се получи и когато е имало продължителна травма на зърното (пак поради лошо захапване) или ако майката принципно си има проблем с оросяването на крайниците (зърната също са в периферията). В тези случаи трябва първо да се адресира причината, за да може да се излекуват болките.
Най-често тези неща минават с времето, а топлото е ефективно в повечето случаи. Има и определени медикаменти, които могат да се прилагат, но само по лекарско предписание и ако не помогне нищо друго. Може да взема и обезболяващи през това време - парацетамол и нурофен са одобрени за използване при кърмачки.

# 5
  • Мнения: 400
Благодаря момичета, мамчето живее в САЩ и няма кой да й помогне:)

Аз й пратих линка, сигурна съм че ще има полза  bouquet

# 6
mersi momicheta, mnogo mi pomognahte!

Общи условия

Активация на акаунт