за противозачатъчните???

  • 12 359
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
искам да ви питам някой ползвал ли е противозачатъчни''ХЛОЕ'' и дали сте доволни от тях?За пръв път ще пия противозачатъчни и моя доктор ми ги изписа и ми каза че даже ще ми се оправи кожата понеже като родих и ми излезнаха много пъпки. newsm78и се чудя кога се пият от първия ден на цикъла ми или кога newsm78той ми обясняваше но аз май не запомних Embarassedи ми каза да прочета листовката ами като няма Shocked

# 1
  • Испания
  • Мнения: 60
Здравей! Всички противозачатъчни са май на един принцип -пият се от първия ден на цикъла ти докато ти свърши опковката от 21 таблетки, и след това се прави  7 дневна пауза! пият се по едно и също време .... за повече инфо потърси в гугъл ...... това не е шега работа-трябва да си информирана добре, преди да започнеш  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 22:04 от kari_mallorca

# 2
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм ги чувала тези хапчета, но по принцип се започват от първия ден на цикъла,21 дни и след това 7 дни пауза правиш Peace

# 3
  • Мнения: 145
Ммда,както ти е казала DeepRed - първата опаковка я почваш от 1-я ден на цикъла,като я свършиш 7 дни пауза и почваш 2-та,и всички останали с тази 7 дневна пауза.

# 4
  • Мнения: 1 802
...пият се от първия ден на цикъла ти докато ти свърши опковката
...започват от първия ден на цикъла,21 дни и след това 7 дни пауза правиш Peace
Thinking е, защо моят гинеколог каза да ги започна на 5-и ден от цикъла?! Сигурна съм, че ми каза точно така... сега кога да ги започвам се чудя?  ooooh!

# 5
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398

 Thinking е, защо моят гинеколог каза да ги започна на 5-и ден от цикъла?! Сигурна съм, че ми каза точно така... сега кога да ги започвам се чудя?  ooooh!
[/quote]


Пият се от 4-я или 5-я ден, когато започваш за първи път. Правилно си запомнила. И цикълът не ти идва на 28-я ден, а малко по-късно, после вече се нормализира от втората  опаковка.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 692
Момичетата преди мен са ти обяснили всичко точно.  Peace  Щом гинекологът ти е казал на 5-ия ден - послушай него!!!!!!  Или му се обади да ти обясни пак.

# 7
  • Мнения: 35
Може да се започват от 4тия или 5тия ден, дори и от 2рия или 3тия, но в този случай не си защитена от бременност горе-долу 2 седмици след това.
Пият се от първия ден на цикъла ако искаш да те предпазят от бременност, но ако се съмняваш, наистина най-добре му се обади и го питай, или виж на листовката, ако си я изгубила помоли в аптека да ти дадат да я погледнеш.

# 8
Най - добре се обърни към своя гинеколог да ти обясни отново. Бих искала също така да предложа Евра - трансдермален пластир (противозачатъчно във форма на лепенка като антитабако) от което съм много доволна. Ако не си го чувала и имаш въпроси с удоволствие ще отговоря.

# 9
  • Мнения: 1 802
tani4ka79, Cherry*, chudesnata благодаря ви за отговорите! Чак сега ги видях...
Ами на мен са ми изписани заради хормонален дисбаланс (Жасмин), няма да ги ползвам като начин на предпазване от бременност. Гинеколога ми ги изписа за 3 месеца. Не смятам обаче да ги пия толкова време, а само 1 месец (като прочетох листовката направо свят ми се зави)
Днес ги започнах засега се чувствам добре...
tani4ka79, добре че ме предупреди за забавянето на цикъла! Благодаря ти!   bouquet
Няма да ти казвам обикновено как се шашкам като се забави  Crazy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 692
Най - добре се обърни към своя гинеколог да ти обясни отново. Бих искала също така да предложа Евра - трансдермален пластир (противозачатъчно във форма на лепенка като антитабако) от което съм много доволна. Ако не си го чувала и имаш въпроси с удоволствие ще отговоря.
Party Аз имам въпросче, за пръв път чувам за подобни лепенки и ми стана любопитно. На какъв принцип действат, от колко време ги ползваш? На мен малко ненадеждно ми звучи една лепенка да предпазва от бременност  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Винаги съм ги започвала от първия ден на цикъла, дори и първата опаковка. Не съм чувала, че се пият на четвъртия или  петия ден от сикъла, но може наистина така да е правилно или пък зависи от вида на противозачатъчните... newsm78
Иначе Хлое не съм пила, но Жанин и Ясмин -да.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 692
И аз знам, че като се започва първата опаковка се пият от първия ден на цикъла, но може и от 2-ия, 3-тия ден, не е фатално (това е само за първата опаковка). Така или иначе едва след втората опаковка цикъла се нормализира и наистина започват да действат по предназначение - против бременност. И през 1-ия месец трябва да се използват допълнителни контрацептиви.

# 13
  • Мнения: 30
Дали ще ги пиеш от първия или 3ти, или 5ти ден общо взето няма значение голямо за противозачатъчните - това само определя колко дълъг ще ти е цикъла- те така или иначе действат около седмица след като започнеш да ги пиеш (логест) а другите не ги дават сигурни за първия месец

# 14
  • Мнения: 578
Аз съм пила доста видове таблетки, защото някои не ми понасяха и се ноложи да ги сменям. Има разлика, някои се започват от първия ден, други от петия. И дали противозачатъчния ефект започва веднага или не си пише в листовката. Прочети внимателно листовката. Мился, че ако не се започнат още от първия ден не предпазват. След като ги изпиеш - 21 дни се прави седем дневна пауза и се започват отново. Конкретно тези за първи път ги чувам и не съм ги ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт