От кога бебето се социализира съзнателно?

  • 638
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Има много теми за социализацията в ДЗ, но моя въпрос касае срещите на бебето с други дечица по мамешки срещи, парти клубове и музикални групи.
Моля за мнение най-вече тези от вас, които имат академична база по темата (напр. социални педагози, психолози). Кога има реален смисъл да развиваме социалните умения на бебето и дали в по-ранна възраст това не е преди всичко умора за него?  Thinking

# 1
  • Мнения: 25 447
Е. До тригодишна възраст децата не играят заедно, те играят едно до друго. Чак след три години може да се говори за колективни детски игри. Дотогава по-голяма полза за детето е да има възрастен, който да си играе с него, отколкото да се боричка със зъби и нокти за играчки с друго дете.
С това не искам да кажа, че не трябва да се събират децата да играят заедно, просто предупреждавам майките да не очакват чудеса. И че ситуацията да оставят децата да си играят кротко, докато те си пият кафето на спокойствие обикновено е мираж. Винаги с възрастен наблизо, винаги под контрол - това е играта на малките.

# 2
  • Мнения: 1 049
Понякога мненията на майките са по-реалистични от тези, които са с академична база.  Wink Но майтапа настрана... Децата са много различни. Моите наблюдения специално вьрху дьщеря ми са, че след годинката започна да тьрси компанията на други деца, да й е интересно и забавно като е с тях, а не само с големи. Децата са много искрени и веднага показват какво чувстват. Но има и плахи и затворени деца, при тях всичко става на по-кьсен етап.  Peace И до 3 год. децата могат да играят заедно разбира се - редят кубчета, правят формички от пяськ, рисуват, имитират се и се учат едно от друго и т.н. Дали ще се карат за играчките или не зависи все пак и от родителите.  Wink

# 3
  • Мнения: 982
Дали ще се карат за играчките или не зависи все пак и от родителите.  Wink

Не зная начин да се обясни на едногодишно дете,че трябва да отстъпи играчката си на друго дете или че не трябва да пипа чуждата...Поне аз не съм успяла Crazy

Съгласна съм с Как` Сийка.

# 4
  • Мнения: 1 049
Дали ще се карат за играчките или не зависи все пак и от родителите.  Wink

Не зная начин да се обясни на едногодишно дете,че трябва да отстъпи играчката си на друго дете или че не трябва да пипа чуждата...Поне аз не съм успяла Crazy

Нямах в предвид да се обяснява, просто му се отклонява вниманието с нещо друго за да няма срьдни и мрьнкане. В повечето случаи се получава Peace

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 17:51 от Ciao_bella

# 5
  • Мнения: 6 438
Според мен социализацията не е епросто играта с други деца.Ако я няма основата не нещата това би се случило по-трудно.Още от раждането трябва да се общува с детето и да се поощрява,когато отвръща.Ако има тази основа,много по-лесно би се осъществил целият процес.Иначе самата социализация според мен се реализира около 2-3 година,когато и контактите на детето с други деца се увеличават.

# 6
  • Мнения: 268
Има много теми за социализацията в ДЗ, но моя въпрос касае срещите на бебето с други дечица по мамешки срещи, парти клубове и музикални групи.
Моля за мнение най-вече тези от вас, които имат академична база по темата (напр. социални педагози, психолози). Кога има реален смисъл да развиваме социалните умения на бебето и дали в по-ранна възраст това не е преди всичко умора за него?  Thinking

по мамешки срещи - съобразени с режима на детето.
на парти клубове   - около 3 год.
на музикални,художествени,научни Crazy,спортни...групи - след навършени 4 години.


Общи условия

Активация на акаунт