Ще ми предизвикат раждането....

  • 2 790
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Днес бях на лекар и Георгиев каза,в сряда сутринта да отивам при него с багажа за да ми предизвикат раждането защото вече плацентата презрява въпреки,че не ми е дошъл термина.Че искам да попитам раждалите мами кое е по-бързо-да ти започнат контракциите в къщи или като мен -  да ти ги предизвикат.Как се получава по-бързо достатъчното разкритие - с една дума кое раждане е по-бързо.Долу-горе на колко минути ти почват контракциите със системата и кога се почват напъните? Сигурно е различно но по прицип по-добре ли е да ми предизвкат раждането или не?

# 1
И на мен искаха да ми предизвикват раждането, защото чакахме момче, а техните бели дробове по-късно се развиват от момиченцата и имаше опастност да го слагат в кувиоз, въпреки това ми препоръчаха да го предизвикат. Ако трябваше да се чака още, костите на главичката стават все по-твърди и след това може да има по-големи разкъсвания/поне така ми го обясни моя гинеколог/. В крайна сметка при мен се получи че отидох да ми предизвикват раждането, а се оказа че съм за секцио, както и да е.

# 2
  • Мнения: 1 586
Здравей,
 по-принцип сигурно е най-добре нищо да не ти предизвикват а природата да си свърши работата но в твоя случай не е така,щом плацентата ти е започнала да старее тогава се налага заради бебето.Така,че не се притеснявай.На мен ми спукаха мехура и ми сложиха системи за да ускорят раждането,от системите болката определено се усилват както и контракциите но тове е целта.В крайна сметка при мен се наложи секцио но това е извън темата.
Желая ти леко раждане и здраво бебче!

# 3
  • Мнения: 3 621
didikar  пожелавам ти много късмет и скоро да се похвалиш с едно здраво и пухкаво бебче

# 4
  • Мнения: 179
на мен ми го предизвикаха и от първата контракция до появата на бебето минаха точно 25 мин,незнам дали е по-добре за бебето предизвиканото раждане ,но със сигурност е по-бързо  Peace Желая ти леко и бързо раждане като моето   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 546
то не останало  Hug леко раждане и здраво и хубаво бебче   bouquet

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И на мен ми го предизвикваха, но не знам как е да не го правят. Много съм доволна от раждането ми.
Успех и леко раждане Peace

# 7
  • Мнения: 1 208
Блаодаря ви за пожеланията- колко часа долу-горе продължи при вас след слагането на системата или поемането на хапче

# 8
  • Мнения: 166
...незнам дали е по-добре за бебето предизвиканото раждане ,но със сигурност е по-бързо  Peace ...

Изобщо не е така, за всеки е индивидуално всичко, аз преносвах само 2 дни, но по причини, които не бяха здравословни, но не са по темата и няма да ги разказвам, решиха да ми предизвикат раждането с окситоцин, без да имам каквото и да е разкритие. Системата ми я включиха в 7.30 сутринта и родих в 16.40 следобяд след ужасни болки през половината от времето... Така че аз ще кажа, че живот и здраве някой ден, когато решим да си имаме второ бебче, ако не се налага, никога повече няма да се съглася да ми предизвикат раждането...

Но, didikar, щом се налага, мила, не се плаши, щом док е преценил, значи за бебчо не е добре да седи повече вътре, пък и при теб може всичко да мине бързо и безболезнено и ти го пожелавам от сърце   bouquet  аз бях решила да не слушам истории за раждания, а да разчитам на собствените си усещания, точно поради тази причина - да не се стресирам, реших, че до тук съм се държала мъжки и не може на края да се изплаша  Grinning  Така че споко, не е болка за умиране, не си първата, няма да си и последната, успех и да се похвалиш скоро със здраво и усмихнато бебче   bouquet

# 9
  • Мнения: 560
Няма никаква гаранция,че ще успеят да ти "предизвикат" раждане.Слагат ти система с някакъв разтвор /не знам какъв/,който предизвиква родова дейност.Аз си преносих бебето 8 дни.На 6-я ден ме сложиха на системи и нищо не се получи.До мен лежеше жена,на която слагат система втори път и пак не се получи.Изродиха я със секцио.Мен също.Така,че подготви се и за тази възможност.

# 10
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Чувала съм, че не е хубаво да се предизвиква раждане, но пак зависи от медицинските показатели! Аз преносих бебето 6дни. Водите ми се плиснаха на 6тия - бяха кални - признак че бебето страда. Сложиха ме на система с окситоцин, имах 2см разкритие само, така ме приеха в болницата и така си и остана. Просто нямаше време да чакаме системата, защото тоновете на бебето взеха да падат и ми направиха операция, за да го извадят навреме живо и здраво!
Така че, следи как се чувстваш и се довери на лекаря когото си избрала, това е моя съвет! Peace

~ ~

# 11
  • Мнения: 257
На мен ми предизвикаха раждането два дни преди термин защото отидох на преглед с 4см. разкритие.От слагането на първата система и първото хапче -нищо.След втората система и второто хапче половин час след първите родих за 3,5 часа.Успех.

# 12
  • Мнения: 9 814
Предизвикаха ми раждането с вагинална таблетка. Поставиха ми я в 13.00ч, в 13.10 започнаха контракциите. В 21.42 ч. родих.

# 13
  • Мнения: 2 336
Леко раждане ти желая!
При мен също се наложи предизвикване на раждането. Сложиха ме на система окситоцин. Контракциите започнаха веднага. Всичко останало е природа.
Знам, че има таблетки, които предизвикват омекване на шийката, защото аз имах проблеми с незряла шийка. Поинтересувай се.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 585
При мен пък въобще не се и опитаха да ми предизвикат раждането. Преносвах, а нямах никакво разкритие, шийката беше напълно запазена и лекарката каза, че положението въобще не е добро и индуцирането (или както се казва там) ще бъде тежко и неуспешно най-вероятно. Плюс едро бебе и уж тесен таз... Назначи ми направо секцио за другия ден. Не знам колко е било правилно, но важното е, че всичко мина успешно и аз и синът ми бяхме добре.

Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане!
Пък и до сряда може да тръгне и само. Hug

Общи условия

Активация на акаунт