ЯМР в София? Къде?

  • 29 016
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте!
Ще съм ви много благодарна, ако някой може да ми даде координати за качествен ямр в София.
Имам установен 8 мм аденом в хипофизата от август 2007, но искам да си направя поредния ямр в София.
Не знам къде в София бих могла да си направя добър ямр, затова ще се радвам, ако някой от Вас сподели мнението си и даде някакви координати. Мерси в аванс   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 27
Здравей!
ЯМР има във Военно-медицинска академия - нов е и мисля, че е най-добрият. Аз ходих през септември, бяха ме наплашили, че се чака с месеци, но пред мен една жена си записа час за следвашия ден. Има също и в клиника Токуда.
Сега ще се опитам да намеря малко повече инфо и да пусна някой линк.

# 2
  • Мнения: 3 495
Аз съм правила в Правителствена болница. Доволна съм, работят със здравна каса, е контрастното вещество си го купуваш, но навсякъде е така. Не зная как е в Токуда, но освен добър апарат, трябва и добри оператори, в този смисъл не съм убедена за тези в Токуда, все пак отскоро е болницата. За военномедицинска също е добре. И аз не съм чакала много за записване - 10 дни, но можеше и по-рано.

# 3
  • Мнения: 274
Здравей!
ЯМР има във Военно-медицинска академия - нов е и мисля, че е най-добрият. Аз ходих през септември, бяха ме наплашили, че се чака с месеци, но пред мен една жена си записа час за следвашия ден. Има също и в клиника Токуда.
Сега ще се опитам да намеря малко повече инфо и да пусна някой линк.
АБСОЛЮТНО ЗА! Аз съм правила ЯМР там, горе-долу поради почти същата причина , преди 4 години се чакаше с месеци и затова аз отидох на платено- 250 лв. резултата ти го дават до два часа. Резонансът е много хубав там, а и разчитането е на страхотно ниво! Отиди във ВМА, гарантирам за резонанса там. Със сигурност няма да съжаляваш  Peace

# 4
  • Мнения: 311
Аз съм правила два резонанса: първият в Окръжна болница ,а вторият в Трета градска болница.И на двете места резонансите са хубави и нови не се чака с месеци за записване и работят по касата.За повече координати трябва да си погледна визитките.

# 5
  • Мнения: 19
Благодаря Ви, че се отзовахте така бързо!   bouquet  И все пак искам да попитам, тези от Вас, на които вече веднъж е правен ямр с контрастно вещество, при последващи ямр-та отново ли се инжектира контрастно вещество. Моят 1-ви ямр беше с контр. в-во и ми обясниха, че за следващия път няма да е необходимо инжектирането му.  Hug

# 6
  • Мнения: 274
не. при мен не беше необходимо контрастно вещество.

# 7
  • Мнения: 2 402
Аз нещо не съм доволна от ЯМР във ВМА; на снимката никъде не личи контрастното вещество; не съм много наясно, но според мен трябва да има разлика м/у снимките с контраст и без контраст, а при мен нямаше такава; не бих казала, че е най новия, поне не му личеше; моя позната ми каза, че в правителствена болница е най-добрият, но не мога да твърдя със сигурност.

# 8
Здравейте!
Ще съм ви много благодарна, ако някой може да ми даде координати за качествен ямр в София.
Имам установен 8 мм аденом в хипофизата от август 2007, но искам да си направя поредния ямр в София.
Не знам къде в София бих могла да си направя добър ямр, затова ще се радвам, ако някой от Вас сподели мнението си и даде някакви координати. Мерси в аванс   bouquet


във втора градска болница също има .. но е малко по-стар апарата от военна болница. то всъщност не е проблема в апарата, а в оператора ..този който преди това прави настройките на компютора кое да се вижда и колко добре и тн. на мен ми правиха във втора град. добре че попаднах на добър оператор, че моето си беше доста сиреозно счупване на гръбнака .. после с тези снимки в Швейцария ..казаха че са добри ..

до колкото знам е голям зор за ямр, ако има много хора записани, ако не 250 лв. беше и в рамките на една седмица

Ани пиши после как е минало всичко и къде си била.   Успех миличка! Praynig

# 9
  • Мнения: 19
Аз нещо не съм доволна от ЯМР във ВМА; на снимката никъде не личи контрастното вещество; не съм много наясно, но според мен трябва да има разлика м/у снимките с контраст и без контраст, а при мен нямаше такава; не бих казала, че е най новия, поне не му личеше; моя позната ми каза, че в правителствена болница е най-добрият, но не мога да твърдя със сигурност.
"daf7" не знам доколко трябва да се откроява контрастното в-во на снимката, но според мен лично е за улеснение на самия оператор, който прави ямр-то. Не знам дали защото моя тумор е 8 мм /т.е. по-голям/, но от снимките които ми дадоха /всяка от тях имаше точен час, а имам такива преди и след инжектирането на контрастното в-во/ честно казано изобщо не виждам разлика между тях.
Най-важното е оператора да е много добър и лекаря, който разчита резултатите също!!!
А доколко е нов апарата смятам, че не е от толкова голямо значение.
pipi4ina мерси за хубавите пожелания! Задължително ще пиша какво е станало.

# 10
  • Мнения: 19
"daf7" видях, че в темата "аденом на хипофизата" питаш дали някой няма темп-ра от порядъка на 37-37,5.
Аз имам такава от 2003 г. насам. Направиха ми куп изследвания без резултат, наслушах се на какви ли не лекарски глупости и накрая ми обясниха, че най-вероятно е на нервна почва. Сама се засичам, че при по-силно притеснение, температурата ми се качва /обикновено следобед най-много/. Моят съвет е, щом и на теб не са ти открили нищо от изследванията, престани да я мериш и да мислиш за нея, защото може да психясаш, ако мислиш постоянно за нея /от личен опит ти го казвам/. Дори и с тази температура забременях, така че горе главата!!! Сега се радвам на моето слънчице и благодаря на Бога, че ми го даде!

# 11
  • Мнения: 274
daf7 , говориш глупости. Абсолютно всичко се вижда на снимката. Всъщност не е нужно ти да го виждаш, важно е ТЕ да го разчитат правилно.  А във ВМА го правят!

# 12
  • Мнения: 2 402
Благодаря на ani_vas за насърчението  bouquet, но при мен вече е постоянна-не е до притеснение и аз си мислех същото по едно време. А колкото до глупостите CatWoman аз просто изказах мнение  Simple Smile; на рекламните плакати за контрастното вещество, което се слага са дадени изображения при които ясно се вижда пътя на веществото, а при моята снимка нямаше разлика преди и след контраста; това ме накара да се съмнявам, но пак казвам, че не съм компетентна по въпроса; не смятам, че не са добри специалистите там, но самия апарат не ми изглеждаше много нов; Важното е, че лекарството ми действа и вече съм по-добре; пожелавам на всички подобрение и по едно сладко бебче baby_neutral

# 13
# 14
  • Мнения: 2 402
ani_vas, в здравословни проблеми има тема "Постоянна температура", може да видиш какво са писали момичетата. Аз нещо не разбрах ти продължаваш ли да я вдигаш тази температура? Честно да ти кажа не мисля, че е безобидно това newsm78. Скоро попаднах на статия в един вестник и там се обясняваше, че субфебрилната температура не е безобидно нещо. Не искам да те плаша, но лично мен ме притеснява. Дори в момента я усещам и ми е лошо - не се чувствам комфортно.

Общи условия

Активация на акаунт