Залепнали очички, моля ви за помощ...

  • 1 378
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Сина ми се роди секцио и въпреки това е със залепнали очички още от деня на раждането си. Има някакво секретче, което му залепва очичките, от родилния дом и педито ме убеждават, че било нормално и щяло да се махне. Да обаче на мен ми се струва, че се увеличава и детенцето се тормози, доста често вече се опитва да си отвори очичките и много рядко успява, той реве и аз със него като гледам как ми се мъчи душичката. Моля ви мами ако някоя от вас се е срещнала с тази гадост нека сподели, че сърцето ми се къса Cry

# 1
Мила това , че е секцио няма значение за секрета в очите.Просто сте лепнали според мен конюнктивит от болницата.Моето бебе и то беше така около 1 месец.Капехме капки за очи но не помогна.Аз направих друго.Със чайче от лайка промивах очичките всяко поотделно , с отделно памуче.Когато го къпех не му миех очите защото , да нямат контакт с една и съща вода . и така ни минаха ,секрета изчезна за около още месец.Успех.

# 2
  • Мнения: 774
 Да ти е живо и здраво малкото слънчице!

 Би могла да почистваш всяко оченце с отделна стерилна марличка, напоена с преварена вода. Почистването става от външния ъгъл на оченцето към слъзния канал. Пак казвам еднократно и с различна марличка за всяко оченце.

 Можеш да настояваш и пред личния лекар да вземе секрет от оченцето, за да се направи посявка и да се види дали няма някаква бактериална инфекция.

# 3
  • Мнения: 73
И моята беба имаше същия проблем с едното оченце. Точно щях да пиша за лайката, но освен че промивах и правих и компресче. Докато храниш бебо дръж пакетче лайка върху окото. Ако иамш проблем и с двете слагаш две пакетчета. Помага. И другото което има ефект е 1-2 капки кърма във всяко око, стига да имаш де  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 245
здравей , моята дъщеричка имаше същия проблем, изписаха я от родилния и казаха,че било конюктивит,щял да мине. обаче много дълго се задържа, педиатърката ни ми даде направление за детска очна клиника, където казаха ,че има стеснение на слъзния канал . не ми дадоха лекарства,а ми обясниха как да правя масаж на очето, за да се раздвижи каналчето и да се отпуши от самосебе си . по този начин се излекува малката. не се стигна до отпушване на каналчето ,нито до антибиотични капки ... капах много малко време офталмостптонекс. от очната клиника ми казаха,че е много грешно да се капе кърма в окото,защотот тя била много добра храна на бактериите,които се размножават в очето и ти така ги стимулираш , както ми казаха и да не използвам лайка, пак по някаква подобна причина , не се сещам мн добре какво ми казаха тогава.може да се прави промивка със физиологичен разтвор. вземете секрет и го занесете за изследване. не си правете експерименти , направо отиди да го види лекар Simple Smile дано отмине само и да не е нещо по-сериозно   bouquet

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 14:15 от paia4e

# 5
  • София
  • Мнения: 170
Съвсем не е нормално, вземете секрет и пуснете изследване за бактериална инфекция. Можеш и направление за очен лекар да вземеш.
Да се оправяте бързо. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 627
И другото което има ефект е 1-2 капки кърма във всяко око, стига да имаш де  Simple Smile

Като казах на педи-то какво съм слагала и ми каза да забравя да го правя. Измиване с преварена вода със стерилна марличка от външния край на окото към слъзния канал-това е.Стига секрета да не е зеленикав-тогава вече задължително при педи-то.

# 7
  • Мнения: 4 965
1. Раждането секцио няма общо.
2. Направете изследвания - възможно е да има запушено слъзно каналче, конюктивит или да е хванало наистина някаква инфекция.
А междувременно можеш да промиваш очичките с преварена вода или лайка /в посока открая към вътрешността на окото - с отделно памуче за всяко оче/.
И никакво капене на кърма. Възможно е да замърсиш още повече очичките. Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Синът ми имаше такъв проблем с едното око. Залепнало, подуто, зачервено. Ето, виж тук. Така му остана до месец, месец и малко. От болницата ми казаха да бърша и почиствам очето с физиологичен разтвор и памуче. Мина ни, де, но и аз се бях притеснила. Дано и при вас премине бързо  Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Промивах с прясно направена отвара от лайка.Разбира се направете консултация и с друг лекар.

# 10
  • Мнения: 80
Големият ми син беше така, минахме през 4 вида капки за очи и на 3 месеца едното се оправи, но другото не. Оказа се запушен канал. Ходихме на сондаж, но той се прави не по рано от 10 месеца. До тогава само промиване, както са те посаветвали вече.
Иначе самия сондаж не е нещо страшно, разбира се като всяка майка и аз се плашех много, но след 15 мин в болницата бяхме вече добре. Късмет дано при вас стане още по лесно...

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Трябва да подържаш добра хигиена на оченцата с преварена вода редовно да ги почистваш и отстраняваш появилия се секрет  Peace За всяко оченце различна марличка с преварена вода и да правиш нещо като масажче от края на очето към нослето  Peace

Всичко това описано горе при малчо имаше ефект  Peace но ми се видя цяла вечност това с оченцета и всичките тея регулярни промивки  Crazy

# 12
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
при нас имаше такъв проблем с едното оче, почиствах с преварена вода и слагахме капки, но като не мина отидохме на очен и се оказа запушен слъзен канал, което с няколко масажа и подходящи капки се оправи и сега е ОК, очната каза да почиствам с отвара от лайка очето от вън на вътре и всяко оче с отделно памуче Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 563
 Ние с оправихме само с капки Tobrex, но най-добре се консултирай с педиатър.

# 14
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Почиствай всяко оченце с отделна стерилна марличка, напоена с отвара от лайка. Почистването става от външния ъгъл на оченцето към слъзния канал. За всяко оченце се ползва различна марличка.
За сина ми ни бяха препоръчали и масажчета - с палците на двете ръце от основата на оченцето, където е началото на слъзния канал, лек натиск и по продължението от двете страни на нослето надолу, това се прави с цел отпушване на слъзния канал.
Капахме и капки Тобрекс мисля, че се казваха и имаше ефект!
Стискам палци да се оправите и да минете без хирургическата интервенция за отпушване на слъзен канал. Peace

Общи условия

Активация на акаунт