Трапезни , холни маси със стъклен плот - практични ли са?

  • 5 850
  • 18
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Питането ми е към притежателите на такива маси които имат деца . Много са красиви но практични ли са - драскат ли се , лесни ли са за поддръжка? Та двоумя се между красотата и практичността на тези маси  и не мога да реша .......

# 1
  • Мнения: 7 430
Имала съм, когато нямахме деца....сега за нищо на света не бих сложила при положение, че имам два малки звяра в къщи и то най-вече заради това да ги предпазя Peace

Като поотраснат - тогава може Wink

# 2
  • Мнения: 4 965
Имала съм, когато нямахме деца....сега за нищо на света не бих сложила при положение, че имам два малки звяра в къщи и то най-вече заради това да ги предпазя Peace

Като поотраснат - тогава може Wink


Това е и моето мнение.

# 3
  • Мнения: 132
Имам и трапезна и холна маса със стъклен плот. Имам и бебе на 10 месеца. Стъклото е много дебело, със загладени краища, няма ръбове. Удряно е с какво ли не - не се надрасква. Не съм питала при купуването какви килограми издържа, но има някакви стандарти за сигурност, които се спазват, това е специално обработено стъкло. Почиствам с препарат - там, където не може да пипа малкия и само с вода и домакинска хартия там, където пипа, т.е. холната маса.

# 4
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Майка ми има такава холна маса и аз за нищо на света не бих си сложила. Трудни за за поддръжка. Ако искаш постоянно да вървиш с парцала и да я  бършеш купи си такава.  Naughty

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Имаме такава холна маса,стъклото е дебело,със заоблени краища.Синът ми постоянно е около и върху нея,не е имало проблеми(надявам се да няма и за напред).Красива е,но много прах събира,то май и всичко друго,но пък върху стъклото много се вижда и ми се налага поне два пъти на ден да я почиствам.

# 6
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Ужас - имам кухненска такава. За здрава, здрава е много, леко се поодраска - но ние не я и пазим много. Никак не е практична, обаче. Ако искаш да бършеш нон стоп прах - купи си такава. Може и покривка да се сложи, но е доста хлъзгава. Не ти препоръчвам стъкло.

# 7
  • Мнения: 2 309
Мисля, че е опасно за малки деца. Като я гледам мойта щерка като се залети, как се спира  ooooh! хем тя е от предпазливите. Колкото и да е заоблено стъклото вероятността от едно сцепено чело е по-голяма от при дървения.

А и все трябва да го бършеш от отпечатъци.

Въпреки това мечтата ми е стъклена маса от ковано желязо  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 491
Имам стъклена маса в кухнята,почиствам я много лесно.Детето ми все още е малко и не я достига.За мен е по лесно да забършеш едно стъкло,от това да търкам петна по покривки

# 9
  • Мнения: 678
Имаме трапезна маса-масив със стълкен плот. Много е красива. Не мисля, че е опасна, но определено не мога да смогна да почиствам стъклото. Непрекъснато има по някой отпечатък.Скоро ще се местим и в никакъв случай няма да купувам нищо с такава повърхност, въпреки, че много ми харесва олекотения ефект, който създава стъклото. Peace

# 10
  • Мнения: 14 485
Трудни за за поддръжка. Ако искаш постоянно да вървиш с парцала и да я  бършеш купи си такава.  Naughty

не правете такива обобщения. много зависи от стъклото. дълги години сме имали комплект холни масички със стъклен плот, можехме да не бършем праха по цяла година от тях. такъв просто нямаше, петна от пръсти също не оставаха.
в момента имам такава трапезарна маса, доста скъпа, ами не е същото стъклото. не мога да го изчистя идеално с нищо. все има някъде петънце, може би и защото е до прозореца, от светлината се вижда и най-малкото замърсяване.

# 11
  • Мнения: 1 226
в момента имам такава трапезарна маса, доста скъпа, ами не е същото стъклото. не мога да го изчистя идеално с нищо. все има някъде петънце, може би и защото е до прозореца, от светлината се вижда и най-малкото замърсяване.[/b]
[/quote]
така е  newsm10, и при мен.С каквото и да я бърша - все остава нещо за доизбърсване.

# 12
  • Мнения: 3 153
Много харесвам такива маси, вкъщи сме с такава и понеже ще я сменям новата отново е стъкло. Адски красиви са, за мен не са опасни и почистването е супер лесно.

# 13
  • Мнения: 6 167
ние също имаме такава маса.
нямаме дете, но сме доста разсеяни и масата доста зор е видяла.
нищо й няма, а и не виждам нищо сложно в поддръжката. забърсвам я отвреме на време с пронто и/или препарат за стъкло и готово..

# 14
  • Мнения: 682
Не ти препоръчвам такава маса. Поддържа се по-трудно. Нашата е дърво със стъкло по средата и всеки ден по 2 пъти поне трябва да чистя стъклото. За капак стъклото е матирано по канта и още при първото почистване станаха едни петна, които не могат да се премахнат по никакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт