Доставката при пазаруване от Евау и подобни

  • 2 535
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 225
 Здравейте! Наддавах за един часовник в Ebay и е за мен вече. Утре ще правя банков превод.
 Как обаче ще ми го достави германеца? В смисъл с кой куриер в Бг? Аз ли трябва да посоча куриерската фирма в Бг? От офиса на този куриер ли си я получавам или както желая и вторият ми въпрос е в какъв срок след плащането трябва да получа часовника? Видях че има много теми за такова пазаруване, но са много обемни и ми е трудно да търся отговора в тях.
 
 Очаквам с нетърпение отговорите на моите въпроси    bouquet

# 1
  • Мнения: 4 700
Ами zависи как Ще го прати. Ако е частно лице, а не фирма най вероятно Ще го прати по DHL (zастраховано) или с най обикновена поЩа. И в двата случай Ще пристигне между 7 и 14 дни.

Нямам информация колко Ще се zабави, ако го прати по друга фирма.  Thinking

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
DHL са немските пощи Peace
Продавача не е ли уточнил как ще го изпрати?

# 3
  • Мнения: 225
 Днес ми каза по DHL, da. Тъй като държа да си го взема от офиса им във Варна а не да идва до вкъщи - това с германеца или с ofisa na DHL Warna трябва да го обсъдя?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Днес ми каза по DHL, da. Тъй като държа да си го взема от офиса им във Варна а не да идва до вкъщи - това с германеца или с ofisa na DHL Warna трябва да го обсъдя?
Ако ти е казал по DHL това са техните пощи,а не куриерска служба.Следователно ще си го получиш от пощата в района,където живееш Peace

# 5
  • Мнения: 225
 ААА, такааава ли била работата!   Hug Мноого мноого благодаря!  Grinning

# 6
  • Мнения: 4 700
Аz zнам, че е едно и съЩо неЩо. Но нали има раzлика дали го праЩаШ като нормален пакет (не е zастрахован) или със zастраховка?  Thinking
Това имах предвид.
Поне аz като ги праЩам има раzлика в цената, ако кажа, че искам да е със zастраховка.

# 7
  • Мнения: 225
 Oooх... нито аз нито той повдигнахме въпроса... на самия сайт пише застраховка 0 (нула)- ама каква нула- не я плащам аз  или въобще я няма... Сега ще му пиша. Иначе тоз пич има висок рейтинг great ebayer  Laughing и е дистрибутор на тези часовници. хм... дано да не олекна с 300 лева , че ще ми стане лошо. Вярвам в доброто  Laughing
 Благодаря за мненията.

# 8
  • Мнения: 4 700
antoanetastat , ако той е търговец (а не частно лице) по немско право той е отговорен zа пакета. Т.е. ако не пристигне той е длъжен да прати нов часовник. АЗ много неЩа съм си купувала от немския Ebay и никога досега не съм имала проблем с търговците, но винаги съм чела мнениеята на другите купувачи. Ако досега не е имал много негативни мнения, предполагам, че няма да имаШ проблем. Поне такъв е моят опит с тоzи сайт.  Peace

# 9
  • Мнения: 225
 Миле, последен въпрос- кой ще го задължи да прати нов часовник? Какво трябва да направя аз? Ако е дълго за обяснение би ли ми посочила линк някъде из мамата да попрочета?
 Аз не се задълбочих (може би е грешка)  и реших че щом толкова хора са доволни може би и аз ще остана доволна от цялата работа, още повече че тук този часовник струва около 500 лева.

# 10
  • Мнения: 4 700
Ох, zаконът е такъв тука. Не zнам дали има такава тема във форума. Ама ти zаЩо си мислиШ, че няма да ти го прати?

# 11
  • Мнения: 225
 Просто се подготвям психически за всичко. Ще ти дам на лични линка.

# 12
  • Мнения: 260
Здравейте! Дано пиша на правилното място. Много си харесах едни очила ето линк: http://cgi.ebay.de/SUPER-SEXY-DAMEN-DESIGN-SONNENBRILLE-CHEYENNE … otoQQcmdZViewItem не се играе на търг за тях и реших да си ги поръчам, но се оказа, че не правят доставка до България  Cry какво може да се направи в случая  newsm78

# 13
  • Банкя
  • Мнения: 823
Според мен вариантите са 3:

- питаш ги в мейл, дали може да ти ги доставят до BG и им казваш, че ще си доплатиш допълнителната доставка;
- намираш си приятел от Германия, даваш неговия адрес, а той ти ги препраща до тук;
- търсиш друг доставчик, който да доставя до BG.

Успех!

# 14
  • Мнения: 4 700
antoanetastat, пристигна ли часовникът?

Общи условия

Активация на акаунт