Клуб на родителите на деца с очни проблеми!!!!!№2

  • 14 132
  • 425
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 914

Време е да отворим Клуба ,но под номер 2  Wink,че много пишем Laughing
Важното е, че ни е кеф заедно обаче Hug
Клуба е отворен за всеки ,и за споделяне на всякакви проблеми ,около нашите дечица, и нас самите Peace

А понеже идва седмицата на Св.Валентин,аз ви поздравявам с това:

                      Нашите стари теми:Деца с очни проблеми
1,2,3,4,5,6

и                  Клуб на родителите на деца с очни проблеми- 1

Успех на всички в новата ни тема, и само добри новини  bouquet  bouquet  bouquet


# 1
  • Мнения: 3 914
Ехооо,айде идвайте ,че почвам да разказвам за мързеливото око,ама дали има кой да слуша/чете/ newsm78 Laughing

# 2
  • Мнения: 662
Чета аз,ама ти нищо не пишеш Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 037
Леле, чакам ли , чакам, хайде пиши, че се тикосах от напрежение и на мен ми е много интересно, защото май има почва у дома, сещате се.
Обесниха ми, че не кривим очите/не гледаме различни обекти/, а едното ни око май го мързи Laughing, не се шегувам , така ми каза лекар/шъ падна/, хайде ще чакам мама на Вики да ми разясни обстоятелства и причини и после др. Константинов квото каже.
gudzy , май тука с теб монолог си правим.

# 4
  • Мнения: 1 157
 wavey и аз съм тук
 Viki i mama много красива новата страничка  bouquet
хайде разказвашли  слушаме те  Hug

# 5
  • Мнения: 3 914
Значи..........
Ако детето има леко далекогледство,извън физиологичното за възраста,което варира,започва да криви болното око ,защото мозъка го игнорира ,а в същото време се нарушава синхрона между двете очи.Ако не се усетим навреме,мозъка започва постепенно да избира и да разчита предимно на здравото око,а болното постепенно намалява като зрение,т.е. диоптера бавно но сигурно се увеличава.
В случаи ,когато има ДЦП обаче,нещата са малко по различни,защото е възможно да има друга причина да стане мързеливо окото,даже и двете,за целта се прави едно изследване-евокирани потенциали,за да се види дали основната диагноза не е причина за липсата на интерес от страна на детето и дали зрителните ценрове се развиват нормално

# 6
  • София
  • Мнения: 5 074
Само да не си помислите, че не съм тук и аз bowuu

# 7
  • Мнения: 3 914
Само да не си помислите, че не съм тук и аз bowuu
А,няма ,няма Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4 053
ето ме и мен   wavey

давай те, питай те за мързеливо то око,
в общи линии шефката ви е светнала, а за моя опит да казвам ли........... newsm78

# 9
  • Мнения: 1 037
Aз последното изречение не го схванах.
С риск да ти писне от мен, аз се шегувам, но ако знаете какво ми е в душичката.
Значи Сиса , когато нещо е много наблизо тогава събира очите и леко ги криви, др. Константинов каза, че това е блокиране на нистагъма, съгласна съм с него, но през по-голяма част от времето тя не криви очите, обаче измори ли се, когато и се доспи или сме прекалили с рехабилитации и тем подобни едното и /дясното/ око плува ту нагоре, ту надолу/не на ляво и дясно/иначе вижда спор няма, яд ме е, че я водих два пъти и все ми повтаряха, че всичко е наред, какво значи наред?
Та това изследване евокирани потенциали, наистина незнам какво значи , как се прави, болезнено ли е за детето?
Извинявай , обсипах те с въпроси ама наистина нищо не вдявам, виж за Епилепсия учебник мога да напиша, но очите са ми тъмна индия.

# 10
  • Мнения: 4 053
Само да не си помислите, че не съм тук и аз bowuu

а, ти къде ходиш цЕл ден, а   Weary

# 11
  • Мнения: 3 914
ето ме и мен   wavey

давай те, питай те за мързеливо то око,
в общи линии шефката ви е светнала, а за моя опит да казвам ли........... newsm78

Почвай, аз ще поразсъждавам върху по сложния въпрос на Аджелия Hug
Ти ще си пишеш по твойта част Wink,аз по мойта Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 5 074
Е, сега ви изчетох и чак ме хвана срам Embarassed
Аз всичките пороци ги владея перфектно. #2gunfire Ако не вярвате, питайте мамата на Вики Simple Smile
Ама няма да взема да умирам, щото ме било срам - голяма работа Joy

# 13
  • Мнения: 4 053
такаааа,
значи, моят син беше с мързеливо ляво око,
имаше само 10 % зрение на него и за около 10 месеца до една година,
постигнахме 90 %, което е супер,
имахме и кривене, което май е задължително за мързеливо то око,
когато има кривене мозъка получава две картини и съответно той (мозъка) си избира по качествената картина от здравото око, а мързеливо то още повече залинява така да се каже и ще падне още повече зрението,
нашият резултат го постигнах ме с упражнения като закриване постоянно на здравото око и едни стимулаций в МА,
а проблема с кривене то го реших ме с операция
сега, една година по късно от операцията,
Мишо няма мързеливо око и не носи очила
пу-пу

# 14
  • Мнения: 4 053
ajeliya къде са снимки те, м   newsm53

Общи условия

Активация на акаунт