Витамин D, Манган

  • 2 427
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Ето какво прочетох току що

Храните, богати на манган (овес, пшенични кълнове, ръжен хляб и грах) подпомагат действието на естрогена и витамините от B групата  (храни като например кафяв ориз, пшенични кълнове, боб, овес и зелени зеленчуци. Техният дефицит може да възпрепятствува желаната бременност. Соята, фасулът и пълнозърнестият хляб ще доставят в организма ви необходимото количество магнезий.
Безплодието се свързва с дефицит на витамин D, а предменструалният синдром може да бъде напълно излекуван с добавки от калций, магнезий и витамин Д. Витамин D поддържа производството на естроген в мъжете и жените. Менструалната мигрена е свързвана с ниски нива на витамин D и калций в организма на жената. Десет минути на ден излагане на ръцете и краката на слънчева  светлина са достатъчни за попълване на нуждите ни от Витамин D, тъй като човешкият организъм може сам да произвежда витамин Д от холестерола чрез действието на слънчевата светлина върху кожата.


Това за пръв път го чувам (чета), че витамин Д се свързва с беплодието. Някой да знае нещо по въпроса

# 1
  • Мнения: 3 010
ooooh! Извод- ходете на солариум и яжте овесени ядки и пресни зелен4уци Laughing

# 2
  • Мнения: 4 324
Той солариума лесен, ама се чудя дали написаното по-горе е вярно  Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами 10 мин. в това слънчево време са нищо. Ако е вярно, през лятото ще станем по-плодовити Wink И току-виж се похвалим с добрата новина! Laughing

# 4
  • Варна
  • Мнения: 841
Обикновено лятото съм доста препържена от слънцето и определено болките и всякакви други екстри по време на М. не ми се разминават, така че това със слънчевите бани не го вярвам, колкото до зеленчуците и пълнозърнестата храна, мога да опитам, то още само това не съм опитала #Silly  Grinning Ще взема и соя да похрупам Grinning  

# 5
Соевите кълнове също са много полезни, богати са на Естрогени. Чувала съм, че и подобряват плодовитостта при мъжете.

Продават стархотна салата от соеви кълнове в китайските ресторанти...
 А и може да се намерят в магазините за диабетици, само дето аз веднъж купих, но нещо сгафих с приготвянето има и крайният резултата беше нещо като туршия от соеви кълнове  Embarassed

# 6
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
знам, че витамин Д има добро действие.
аз определено съм решила да включа и витамин Д

Общи условия

Активация на акаунт