менструален цикъл при кърмачки

  • 3 979
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! Интересувам се влияе ли кърменето върху менструалния цикъл? Възможно ли е кърменето да влияе върху редовността/нередовността на менструацията?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Със сигурност влияе, може да нямаш изобщо цикъл, докато кърмиш. Или да ти идва от дъжд на вятър. А може и да си бременна...

# 2
  • Мнения: 1 371
На мен ми дойде на шестия месец след раждането. От тогава до сега, ми е същия както преди да забременея. Точно през 28 дни. С еднаква продължителност. Кърмих една година, първите шест месеца беше изключително кърмен.

# 3
  • Мнения: 9 973
влияе и още как Wink

# 4
  • Мнения: 454
При мен цикълът се появи на 5 месец след раждането. Бях малко изненадана, защото изобщо не го очаквах, но не се е променил нито като продължителност или нещо друго. Обще взето съм доволна, защото ми е през 35 дена и трае само 2 дена.  

# 5
  • София
  • Мнения: 39 746
Моя беше нормален. След като се нормализира (2 месеца след раждането), не съм имала проблем. Кърмих Дияна до 5тия месец.

# 6
  • Мнения: 582
Аз все още кърмя, а менструацията ми дойде 10м след раждането! Сега цикъла ми е 2-3 дни по-къс от преди раждането, иначе друга промяна не съм забелязала  Rolling Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Доскоро кърмих и все още нямам менструален цикъл, така, че определено кърменето влияе  Peace

# 8
  • Мнения: 95
Аз все още кърмя и нямам цикъл.Една приятелка вече приключи с кърмата и веднага и се възвърна цикъла. Явно има зависимост!

# 9
  • Мнения: 2 197
На мен лично не ми повлия кърменето. Цикълът ми дойде 40 дена след раждането. И нямаше никаква промяна от преди забременяването ми. Доста кърмачки имат цикъл. Широко разпространената заблуда, че докато се кърми цикъл няма е причина за доста голяма част от т.нар. породени деца.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Аз също кърмя и все още нямам цикъл, но някой съфорумки от отчетните имат макар, че също кърмят така, че  явно е мит твърдението, че кърмачките нямат цикъл Rolling Eyes

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
На мен ми дойде на шестия месец след раждането. От тогава до сега, ми е същия както преди да забременея. Точно през 28 дни. С еднаква продължителност. Кърмих една година, първите шест месеца беше изключително кърмен.

Същото с разлика,че имам дъщеря  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 357
На мен ми дойде на 45тия ден, когато имах малко кърма и го бяхме почти прехвърлили на АМ, след това кърмата ми се увеличи тройно и ми дойде чак след месец и половина и то за три дни, оскъдно, от тогава - 2 месеца вече не ми е идвало, а още кърмя - попитах гинеколога си и тя каза - или си бременна (а аз не съм) или от хормоните по време на кърменето  Simple Smile

# 13
На мен лично не ми повлия кърменето. Цикълът ми дойде 40 дена след раждането. И нямаше никаква промяна от преди забременяването ми. Доста кърмачки имат цикъл. Широко разпространената заблуда, че докато се кърми цикъл няма е причина за доста голяма част от т.нар. породени деца.
Широко разпространената заблуда е,че докато се кърми овулация няма!Истината е,че може и да няма цикъл,но да има овулация.Аз нямах цикъл почти 10 м./докато кърмех/,но при рутинен преглед при гинеколог на петия месец след раждането се оказа ,че съм в овулация

# 14
  • Мнения: 304
При мен веднага след лохиите последва цикъл и не е прекъсвал оттогава, а кърмих 10месеца. При всеки е различно. Колкото по-рано дойде толкова по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт