Прехвърляне на кола?

  • 3 194
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте!

Миналата година си купихме кола, но не сме я прехвърлили. Сега ще трябва да го направим. Някой може ли да ми каже колко дологоре излиза като цена едно прехвърляне със смяна на номерата?

# 1
  • София
  • Мнения: 16 003
Договор при нотариус със стария собственик - около 60 лв/София/, В КАТ около 50 лв мисля. Защо ще сменяте номера? Мъжът ми прехвърля коли почти всеки месец и си ги кара с номера от стария собственик. Е колите винаги са софийски.

# 2
  • Мнения: 822
Нашата е със соф. номер, но не живеем в София.
Може ли да се смени собственика без да се сменят номерата?

# 3
  • Мнения: 1 475
Нашата е със соф. номер, но не живеем в София.
Може ли да се смени собственика без да се сменят номерата?

може естествено, ние направихме по същия начин, прехвърляне само пред нотариус и запазване на стария номер -струваше ни 100лв Peace

# 4
  • Мнения: 822
Много благодаря за отговорите    bouquet

Сетих се още нещо обаче. Колата е била служебна. Това има ли някакво значение?

# 5
  • Мнения: 1 475
Питах мъжа току що , каза че не е необходимо  да се сменят номерата и ако колата е служебна

# 6
  • Мнения: 822
Може ли малко повече инфо ?
Как точно става запазването на номерата?

Предварително благодаря  Peace

# 7
  • Мнения: 1 475
След нотариуса, отивате в КАТ с документите, и без да се минава на канали и да се сменят номерата отивате само на гише за смяна   на талона с документите от прехвърлянето!! Peace

# 8
  • Мнения: 822
Много мерси   bouquet

# 9
  • Мнения: 822
О, само, че сега мъжът ми каза, че номерата не са от най-новите и май ще трябва да се сменят. Колко излиза със смяната им?

# 10
  • Мнения: 3 675
ние си купихме кола преди година от асеновград,което ще значи че номера не сме сменяли, защото там се водят пловдивски, но си спомням, че регистрирането в кат/прехвърлянето й да името на мъжа ми/ ни струва към 70-80 лева някъде.според мен щом ще сменяте номера на колата се сменят и документите, поне така си мисля.

# 11
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
При прехвърлянето се заплащат:
- нотариална такса - според материалния интерес (стойността на договора), тарифата може да се намери в интернет,обикновено се поделя м/у двете страни;
- стойността на изготвянето на договора (20-40лв,ако го изготвя нотариуса), също може да се подели м/у страните, но може да си я спестите, ако сами си изготвите договора;
- 2% (в/у стойността на договора) общински данък за придобиване на МПС, дължи се от купувача, може да се плати предварително в НАП или да се даде на нотариуса, който да го внесе, но трябва да е платен преди прехвърлянето. Не се дължи само за нови автомобили, при първи собственик;
- около 70лв. пререгистрация и смяна на номерата в КАТ - ако продавачът и купувачът, независимо дали са фирми или физически лица, са с регистрация в различни области, номерата задължително се сменят.

# 12
  • Мнения: 822
Благодаря за изчерпателните отговори на всички   bouquet .

Общи условия

Активация на акаунт