задържан фолкул

  • 2 311
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
На 17 ден лекаря ми каза ,че имам задържан фоликул и няма овулация. Понеже съм оперирана спешно от спукана фуликулярна киста сега ме е страх да не се повтори .Лекарят не се ангажира с мнение . Май- май тука има по -големи специалисти и аз разчитам на Вас.Там къдет се плаща трябва да им измъкваш думите с ченгел и ако питаш малко повече си недолюбван .

# 1
  • Мнения: 7 718
Непременно се прегледай пак след седмица, да се види дали нараства фоликула.

# 2
  • Мнения: 740
При мен на 16-ти ден се откри задържан фоликул и ще пия десет дни оргаметрил. Лали, нужен ли е наистина втори преглед?

# 3
  • Мнения: 3 453
Симма,
Оргаметрил-а ще ликвидира кистата. В началото на другия цикъл ще се разбере, дали е изчезнала, но по принцип с Оргаметрил-а нещата се оправят.

Кали,
не ти ли изписаха нещо, за да се премахне кистата? Thinking Ако не са, наистина трябва да отидеш другата седмица пак на преглед.

# 4
  • Мнения: 421
Като прочетох тази тема и се стреснах. Миналата седмица бях на преглед и гинекологът ми каза, че имам задържан фоликул 30 и няколко мм, но неми е изписвал нищо. При каква големина тези фоликули стават опасни? Имам още един въпрос: възможно ли е ако този задържан фоликул е от предишен цикъл, през този цикъл да се развие нормално друг фоликул и да има Ову?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз напоследък всеки цикъл имам задържани фоликули,но или лутеинизират,или изчезват с цикъла.До сега рядко съм пила противозачатъчни,за да ги махна.

# 6
  • Мнения: 740
При мен се получава за първи път. Имах кървене след нормалната менструация и реших, че пак имам полип. Така се бях шашнала, че като чух задържан фоликул, изключих слуховите си функции за по-нататъшни обяснения от лекаря и се оттадох на дива вътрешна радост. Смътно помня, че спомена думите "много малки фоликул" и "един по-големичък". А и "оргаметрил за десет дни".
Яничка, при мен естрадиола показа липса на овулация този цикъл.

# 7
  • Мнения: 255
Привет и от мен ! Три месеца отлагахме започването на стимулация за ин витрото заради задържани фоликули 2 бр. Пиех противозачатъчни и се подготвях. На края просто ми направиха пункция и ги измукаха, дори се оказаха 3 бр.

# 8
  • софия
  • Мнения: 105
Ох момичета аз съм много отчаяна вече,имам ендометриоза,минах лечение и веднага след това почнах противозачатъчни и въпреки тях продължавам да задържам фоликули и правя кисти CryПонякога просто не издържам,ПИСНА МИ от тези гадории,тъкмо една киста ми изчезна веднага след това след следващия цикъл  почнаха леки болки отивам на лекър и той ми казва пак си задържала фоликул и хайде пак след 2 месеца при мен да видим как си.И скоро ми идва деня за лекъря и ще видим какво ще каже,ама болките си продължават,та така че предполагам,че пак киста имам  Sad Sad SadПросто вече се чудя какво да почна да пия.Ще съм благодарна за съвети Hug Praynig

# 9
  • Мнения: 7 718
Ендометриозата и задържаните фоликули са две различни неща.
Как разбра, че имаш еднометриоза?

# 10
  • софия
  • Мнения: 105
Еми доказана ми е чрез лапароскопия(4 степен).Да знам,че са различни неща ама аз засажаление ги имам и двата проблема.

# 11
  • Мнения: 7 718
Има едни билки, комбинирани за кисти - задържани фоликули. Опитай.

# 12
  • софия
  • Мнения: 105
Lali    Grinning
А тези билки могат ли да се пият с противозачатъчни?
И как се казват?
Мерси предварително Hug Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 7 718
Да, могат. От билковата аптека на Поп Богомил 38. На мен ми помогнаха. Казват се билки за кисти, те си имат рецепта там.
Става на въпрос само за фоликулярни кисти.

# 14
  • софия
  • Мнения: 105
Мерси много Лали Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт