уреаплазма

  • 5 473
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам проблем и ще се радвам, ако някой може да ми даде повече инфо за това. Решиме да си праим бебе и поради това си направих разни изследвания. За жалост  Sad ми откриха уреаплазма, която доколкото разбирам е доста упасна, може да доведе до стерилитет, както при мен така и при мъжа ми! Има ли някой с подобен проблем и има ли шанс за нормална бременност?
Много благодаря предварително на всички! Желая ВИ УСПЕХ !

# 1
  • Мнения: 145
Здравей.аз и мъжът ми си правихме това изследване, защото той има намалена подвижност. |Оказа се че при него се изолира тази бактерия, а при мен не.Излекува се с антибиотици, но трябва да се възстанови от последиците от уреаплазмата. Наистина е сериозно, така че се заеми. Успех

# 2
  • Мнения: 6 712
Здравейте,

Правих си изследвания преди да забременея и ми откриха уреаплазма, докторът ми изписа антибиотик, който пихме и двамата. Спомням си, че ми каза, че не е опасно, но трябва да се лекува навреме!

Успех Hug

# 3
  • Мнения: 7 718
Ако се лекувате - няма да има проблеми.

Микоплазма, уреаплазма

Какво да направите, ако при изследване ви се открият микоплазма и уреаплазма. На първо място не се панирайте, изследването показва, че вие сте носител, но не е задължително да сте болен. Уреаплазмата и микоплазмата предизвикват инфекциозните заболявания уреаплазмоза и микоплазмоза. Уреаплазмата и микоплазмата се отнасят към гъбичките и по своите свойства заемат междинно положение между вирусите, бактериите и едноклетъчните организми. Уреаплазмите и микоплазмите толкова си приличат, че почти винаги се разглеждат заедно. Лечението им също е сходно. Заразяването може да стане само по полов път при контакти с болни или носители.
Признаци
Първите симптоми за налачие на микоплазми и уреаплазми приличат на обичайните симптоми на уретрит и нямат никакви специфични особености. Често носителите на микоплазма и уреаплазма въобще не отбелязват никакви симптоми като парене или сърбежи, затормозяване при уриниране, невисока телесна температура и дискомфорт. Ето защо като цяло изследване поради подозрение за наличие на уреаплазми и микоплазми е много рядко срещано.
Усложнеиня
Главната опастност се състои в това, че при липса на лечение микоплазмата и уреаплазмата могат да предизвикат хронична форма на микоплазмоза или уреаплазмоза. Последствията от ненавременното лечение  могат да предизвикат сериозни заболявания като: хроничен уреаплазмен простатит и везикулит, хроничен двустранен епидидимит, микоплазмен цистит и пиелонефрит. За да се избегне това е необходимо да се направи изследване, ако вие сте в рискова група за венерически заболявания.   

Лечение
Уреаплазмозата и микоплазмозата, особено в ранен стадий, лесно се отстраняват с терапевтично лечение. Микоплазмите и уреаплазмите са много малки организми, които са способни да живеят самостоятелно. Те нямат клетъчни стени и затова на тях не мотаг да подействат много от антибиотиците. Затова в борбата с тях се използват специални противомикробни препарати.

# 4
  • Мнения: 674
На мен ми изолираха уреаплазма,точно 7 дни преди термина ми.Много е важно да я излекуваш преди
да забременееш,защото е опасно за плода.Аз си направих тест за уреаплазма и микоплазма,без да имам
никакви оплаквания,просто така за мое успокоение,защото видях че е от задължителните иследвания
преди бременност.Представи си какъв ужас изживях и колко ме беше страх за бебето.Родих секцио,за да се
предпази детето и въпреки всичко пак имаше риск за него.Изобщо не са безобидни тези гадинки и трябва
да се лекуват.

Общи условия

Активация на акаунт