Несъответствие на г.с. и размери на бебето

  • 4 614
  • 19
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте пак мили мами,
Искам да ви попитам нещо. Опитвам се да не се шашкам, ама нали знаете как е!

Бременна съм. Според първоначалните изчисления термина ми трябваше да е 06.06, т.е. сега трябва да съм в 22 г.с.. Още от 12 г.с. ми казаха, че бебо отговаря на една седмица по напред.
Вчера бях на лекар и този път по размери бебчо си отговаряше не на 22 или 23 г.с. ами чак на 24 г.с. Аз малко се попретисних, но лекарката каза, че всичко е наред и няма проблем, ама дали е така  newsm78?
Искам само да добавя, че термина ми не може да се сметне от последна менструация, защото  съм с нередовен цикъл и дори си мислех, че пак съм направила кисти. По моя преценка имах овулация на 35 ден от цикъла. Това взе като показател и доки първия път и до 12 г.с. си отговаряше ба тази сметка.

П.П. За размерите на бебо има ли значение това, че таткото е висок мъж? От доста време казват, че бебо е с дълги бедра, та се чудя дали и това няма значение?

# 1
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Тези размери са много  много относителни.Не се връзвай.На мен първо ми казаха че сме седмица напред, после уж бебето било много дребно, а се роди 4 кг.и 53см.Нашия татко също е сравнително висок /1,90/.Наслаждавай се на бременността и не се тормози с глупости.Относно мерки и теглилки ехографа не винаги е точен.  bouquet

# 2
  • Мнения: X
Не се притеснявай - никой не може да ти каже кога точно е термина. Може да си забременяла по-рано, аз например съм забременяла точно месец, след последния ми цикъл (който е доста дълъг, над 35 дена), това знам със сигурност, така излиза на ехографа, така и ми водят термина. Ако трябваше да е сметнат по стандартната формула, щеше да изостава с две седмици.

Дъщеря ми пък си беше с точен термин, но си изоставаше с около 5 дни през цялата бременност.
Важното е, следящия те лекар да прецени това и да коригира термина правилно.

# 3
  • Мнения: 9 973
спокойно,ехото дава 2-3 седмици разминаване

# 4
  • Мнения: 52
Изобщо не се притеснявай, това че върви напред ев добре, лошо е ако изостава в размерите и не расте. А и както са ти казали другите винаги има разминаване, с времето започва да съответства или пък просто бебчо ще е по голям Simple Smile

# 5
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Много ви благодаря за отговорите! Дано наистина всичко е наред с бебчо  Praynig!

# 6
  • Мнения: 279
Даринце, ти наистина си се притеснила щом си пуснала и тема.
Аз после писах, че всъщност като се замислих и аз вървя с 1 седмица напред от самото начало.
Недей да се шашкаш!
А и ти си 22г.с. ,докато повечето от нас сме от 19 и 20 г.с
Разгледах в нета ,че на седмица разликата в надаване е с около 150грама 200.
Така, че спокойно Hug

# 7
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Не се притеснявай , даже си е хубаво според мен. По-добре да избързва , отколкото да изостава. Hug

# 8
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не се притеснявай!
Ние също вървим от самото начало по-големи.
Термина ми е 8 март, а по ехограф последно ми излезе 22 февруари и то съразмерно, т.е. на всички органи, които се мерят.
Лека бременност до края ти желая!  bouquet

# 9
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

Термина ми е 8 март, а по ехограф последно ми излезе 22 февруари и то съразмерно, т.е. на всички органи, които се мерят.


То и при мен е съразмерно.

Благодаря ви за пожеланията  Hug!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Няма нищо притеснително. Ехото дава около 2 седмици разлика. Моя термин беше 14 ноемвери, но ехото последния път го даде 28 октомври  Shocked помислих си че няма да устискам до секциото (07.11),но успях.   Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 672
Въобще не се притеснявай - и термина е орентировъчен и килограмите на бебето се изчисляват по едни формули, дето не ти трябва да знаеш..Моето бебе от самото начало вървеше 2 седмици напред - с дълги бедра, щото и аз и таткото сме високи. И се роди точно 2 седмици преди термина с едни крачета-стъпълца като лапатарки - явно и той ще е висок. И до ден днешен е по-висок от средното за наборчетата - ние сме едни от най-височките в отчетните Simple Smile

# 12
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Няма нищо притеснително. Ехото дава около 2 седмици разлика. Моя термин беше 14 ноемвери, но ехото последния път го даде 28 октомври  Shocked помислих си че няма да устискам до секциото (07.11),но успях.   Mr. Green
и аз се замислих за моето секцио, понеже е на 28 февруари Simple Smile
дано устискам.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Плюс- минус две седмици показва ехографът.

# 14
  • София
  • Мнения: 627
Спокойно  Simple Smile  На мен ми казаха, че съм си объркала датата на последната менструация с 1 месец. Нали се сещате, че няма как да стане това. Бебо вървеше с 1 месец напред. Верно е, че се роди големичка - 4.700 кг. и 56 см. Таткото се е родил 5 кг., така че може би има нещо наследствено. Ако бях дочакала до термина сигурно щяхме да ги подминем 5-те кг.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт