Как съхранявате......

  • 1 438
  • 18
  •   1
Отговори
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Кажете по какъв начин и в какво съхранявате продуктите в хладилника(лук,домати,масло,колбаси,сирене..........)

# 1
  • Мнения: 3 562
Масло, сирене, кашкавал - в кутии;
Лук - измит, почистен в н.торбичка;
Домати - в н.торбичка;

Всичко в кутии и торбички Laughing

Тази тема не е ли за готварския форум???

# 2
  • Мнения: 1 038
Ами аз например колбаси,сирене,кашкавал и т.н.съхранявам в едни кутии,които си купих от Бриклаж/не знам как точно се пише на БГ/зеленчуците преди да ги прибера в хладилника ги измивам и подсушавам и ги слагам в отделните чекмеджета на хладилника,сготвената храна също слагам в тези кутии,за не повече от два-три дни,и не за друго ами да не се смесват миризмите,защото по-някога е доста неприятно,като си отвориш хладилника и да те лъхне някаква миризма на манджа смесено с нещо друго и така Wink

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И аз така - всичко е измито и покрито. Де в кутийки, де в найлонки. Ама плодовете и зеленчуците не ги мия, че бързо се развалят така. Слагам ги в чекмеджето за зарзават най-отдолу. Иначе всичко друго мия - яйца, колбаси, млека....Хигиената му е майката  Wink

# 4
  • Мнения: 2 028
в тази връзка, има ли кутии за масло? защото аз като разпечатам пакетче масло, после станиолът му се разкъсва ужасно.

# 5
Сиренето, кашкавалът в кутии, колбасите в опаковките им(просто гледаме от тази страна, от която режем да е винаги покрито,за да не изсъхва,зеленчуците почистени(но не мити) в найлоново пликчета най-отдолу, маслото си е в опаковката....друго не се сещам........

# 6
  • Мнения: 1 080
аз бях гостът

# 7
  • Мнения: 1 541
ray, има кутии- и то много красиви спец. за масло. Дори мисля, че и в Рамстор съм виждала доста добри модели.
Иначе аз гледам всичко да е в отделни найлончета и кутийчета, защото се смесват миризмите, а и не е добра идея да се поставят близо едно до друго сурови и сготвени неща, особено пък меса. А зарзаватите в отделените им чекмедженца, но нищо не мия предварително(освен плодовете във фруктиерата  Wink ), защото много бързо се капват. А и като го извадя да го ползвамтака и така пак ще го измия, да съм сигурна,че е чисто.

# 8
  • Мнения: 3 562
Цитат на: ray
в тази връзка, има ли кутии за масло? защото аз като разпечатам пакетче масло, после станиолът му се разкъсва ужасно.

Има специални кутии за масло.
При повечето модели нови хладилници си ги има в пакета.
Аз обаче ползвам една стара колкото половинката  Mr. Green подарък на свеки от техни приятели чехи  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 028
наистина има кутии за масло, току-що се обзаведох с такава Stuck Out Tongue мерси за съвета, момичета Stuck Out Tongue

# 10
  • Варна
  • Мнения: 956
Цитат на: anomalia
..... мия - яйца, колбаси, млека....


Чувала съм, че яйцата не трябва да се мият..... Wink

Не, че се заяждам ама как става миенето на колбасите и млякото  Confused:  Thinking  #Silly

# 11
Цитат на: Amar
Цитат на: anomalia
..... мия - яйца, колбаси, млека....


Чувала съм, че яйцата не трябва да се мият..... Wink

Не, че се заяждам ама как става миенето на колбасите и млякото  Confused:  Thinking  #Silly

Нищо им няма на яйцата, иначе не мога да ги гледам такива осрани в хладилника Embarassed Колбасите и млеката си ги мия с веро и гъба. Под млека имам предвид и кофичките с кисело мляко, и кутии или канички с прясно. Между другото са доста мръснички  #Puppy dog

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Разсейкото по-горе съм аз.

# 13
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Цитат на: ray
наистина има кутии за масло, току-що се обзаведох с такава Stuck Out Tongue мерси за съвета, момичета Stuck Out Tongue

Как изглежда тази кутия и откаде си я взе???

# 14
  • Мнения: 2 452
Никога не би ми хрумнало да мия колбаси! Струва ми се абсурдно. Мога ли да попитам защо ги миете?

Общи условия

Активация на акаунт