между 1 и 2 години

  • 691
  • 5
  •   1
Отговори
Какво трябва да е менюто на детенце между 1 и 2 години? (В нашият квартал (село) няма детска кухня.) Под каква форма да давам плодове и колко? Какво за закуска (само 5 зъба има)?...

# 1
  • Мнения: 163
ЗАКУСКА
макарони, кус-кус, попара, мляко с корнфлейкс, прясно мляко с бисквити, кисело мляко с бисквити, кисело мляко с намаякани банани.

# 2
  • Мнения: 163
За плодовете моята педиатърка каза да давам колкото си искам единствения риск е ако има проблеми с акането да не го хване разтроството. Ябълката му я давах на моя мишок на парчета и с голям кеф си я смучеше и чешеше венците.

# 3
  • София
  • Мнения: 708
за обяд
всякакъв вид супа или манджичка, малко или повече пасирани
като аз винаги слагам картоф, морков, лук, чесън, червена, зелена чушка, месце..може риба (филе), супа топчета, крем супа и тн.

следобедна закуска..кисел, кифличка, грис, мляко с ориз, банан или каквото друго се сетиш

вечеря като обяда или разнообразяваш

# 4
  • Мнения: 750
Бих те посъветвала да си купиш ето тази книжка:

Хранене на детето

Синът ми е хранен по нея, както ипо първата част Хранене на бебето,  откакто се е родил и горещо ги препоръчвам навсяка млада майка.

# 5
  • Мнения: 163
Цитат на: Спаска
Бих те посъветвала да си купиш ето тази книжка:

Хранене на детето

Синът ми е хранен по нея, както ипо първата част Хранене на бебето,  откакто се е родил и горещо ги препоръчвам навсяка млада майка.


Страхотни са и двете книги, с тях го изгледах синковеца.

Общи условия

Активация на акаунт