Повтарящ се отит

  • 14 888
  • 58
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече откачам с тия отити на малката ми дъщеря. Преди по-малко от месец пи антибиотик заради ухото- 8 дена. От няколко дена кашля, а днес- отново плаче, че я боли ушенце Sad
Всяка зима е така- по няколко антибиотка зарати отит. Вече на знам какво да я правя. Голямата никога не се е оплаквала от ухо. Дайте съвет... Че на всичко отгоре е и петък вечерта и не мога да я заведа при педиатърката Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 082
ами нурофен и ако не мине до утре-антибиотик.иначе може да стане по-зле.нали си я познаваш-до утре ще проличи как да действаш

# 2
  • Мнения: 5 531
Според мен  си намерете свестен УНГ специалист. А след 19ч, в Исул прегледите са безплатни, ако бях на твое място щях веднага да я заведа. Ухо боли много, и е опасно да чакаш чак до понеделник.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 747
Консултирай се с УНГ специалист. Това "Симеоново", квартал Симеоново ли е?
Дияна я водих при Петров от МВР б-ца. Миналата есен и зимата Дияна прескочи отит-ите. При нея е от 3тата сливица.

# 4
  • Мнения: 2 732
Оф и моята често прави отити.Досега два пъти ми се оправи без АБ -обаче непрекъснато я следи УНГ.

# 5
  • Мнения: 1 984
ваксинация?

# 6
  • Мнения: 51
Аз също имам две момиченца голямата правеше отити и извадихме 3та сливица сега и малката ги прави и доктора каза че и неината 3та сливица е доста голяма и ще я махаме.Сега пие лимфомиозот.За това налрави консултация с УНГ специалист а не с педиатър.Успех

# 7
  • Мнения: 68
оф и моята мишка направи отит на 10 месечна възраст благодарение на "кадърната" ни педиатърка тогава след 3 седмично лечение на хрема. Тогава бяхме на инжекции дори - 7 дни след което УНГ лекар. при който я заведох каза, че заради сероизността на инфекцията ВИНАГИ след единя антибиотик се продължава с втори. От тогава в къщи винаги имам Otipax по негова препоръка.

# 8
  • Мнения: 539
Голямата заради ухото я водих при Д-р Рангелова в Педиатрията, много мила жена. А по спешност един път я водих в Първа градска (до Фр. гимназия), там има такова отделение(ако ви се наложи и ви е по-близо). Беше един доста намусен лекар, но никакви пари не ни е искал. И Отипакс-а и Фуроталгин-а са добри капки.
Бързо да оздравявате.

# 9
  • Мнения: 2 732
каква например

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също направи два отита през последните 2 месеца и беше на антибиотик, но при нея е от третата сливица. Вие изключихте ли такава вероятност? Както и другите са писали - заведи я на УНГ.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря ви. Днес е по-добре, но пак казва, че я боли.

Отипакс помагат ли при лечението или са само болкоуспокояващи?

Сливиците ми се ще да ги пипаме, но ще се консултираме с УНГ-специалист.

Не ми се ще да стигаме пак до антибиотик- както и трябва се изпиват по 2 един след друг...
Моя колежка ми каза, че помага нагряването (на котлона) на морска сол в тензух- толкова, колкото може да търпи и с болното ухо да легне върху нея. Чували ли сте такова нещо? Мен малко ме притеснява възпаленото място да се нагрява...

Симеоново не го наричам квартал, а село (липсва добра инфраструктура)- същото, което се сля с Драгалевци.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Заведи детето на добър УНГ специалист. Моето дете беше така-направи 5 отита за 6 месеца.  Аз я водих в Транспортна болница.  Откриха причината и преключихме с отитите.

# 14
  • Мнения: 953
При хлапето на зълва ми хроничните отити са провокирани  от голяма трета сливица, сега за да преодолеят това и другите усложнения от честите отити  се налага премахването й.

Общи условия

Активация на акаунт