Хранене на четери месечно бебе

  • 987
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте доктор Слънчева аз за пореден път имам въпрос относно храненето на моето малко съкровиште.Предстой ми да започна захранване със зеленчукови пюрета и въпросите който искам да ви задам са.Подходящи ли са пюретата на Ганчев със картоф и морков като начало?И другият е.Трябва ли пак да започнем със по една две лъжички при всеки нов вкус?И след колко време мога да въведа кашата и може ли да са от готовите на Ганчев или да и взема на прах и аз да и я приготвям във къщи?
Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 5 760
За захранване са подходящи пюретата с картофи и морков ,т.е. тези на Ганчев са подходящи. Захранва се с по 2-3 л.(20 мл.) като количествотосе увеличава, така че за 3-4 дни да започне да приема цялото количество за възрастта. 140-150 мл. Добре е да свикне с това пюре, което значи, че поне 4-5 дни да го приема само него в пълния обем и чак след това да започнете да разнообразявате. Новите пюрета ще ги давате  като захранването е за 2 дни. 1/2 от първоначалното пюре и 1/2 от новото пюре. Това се отнася за първите 2-3 ново пюрета, а след това вече няма проблем да давате без захранване нови пюрета за разнообразие.
Кашите можете да започнете след като стабилно сте захранили бебето със зеленчуковите пюрета. Това е около 20 дни по- късно. Тогава бебето ща бъде на 5-5,5 м. Можете да пълзвате каквито решите каши- готови или на прах, това е по Ваш избор. Трябва да са млечни и ако нямат мляко да ги разтваряте с АМ.

Общи условия

Активация на акаунт