кои каши са с АМ?

  • 1 139
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте мами,

Отново имам нужда от вашия съвет.При предишната тема,която пуснах за кашите, ме посъветвахте да давам млечна каша с АМ,а не със сухо мляко.Аз мисля към края на този месец да пробвам такава и започнах да търся подходяща,но нещо не мога да избера.В началото се насочих към Хумана,но на съдържанието например на банановата каша пише,че е с обезмаслено прясно мляко.Това не е ли сухо мляко на практика?После гледах на Хип и Милупа,но на тях пише адаптирано мляко и мляко на прах.Това май пак не отговаря на условието да има само АМ.В крайна сметка се почувствах объркана и не знам какво да избера.В момента ядеме оризова каша на Хип без мляко и бебо я харесва,но с добавено плодово пюре и малко кърма.
И така какво да избера?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Много често има разминавания м-у чуждия текст на етикета и превода на български.кашите с АМ(със сигурност)са тези на Милупа,Хумана,Нестле,Хип,Фризо

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Милупа,Хумана,Хип,Фризокрем са с адаптирано мляко...Нестле безмлечна ползвам в момента  и там пише "Може да съдържа следи от мляко/което много ме озадачи/, не използвайте при кърмачета с алергия към кравето мляко" От къде в безмлечна каша следи от краве мляко..не разбрах..Доколкото знам, АМ е обезмаслено краве мляко ...като за целта се разбива молекулата на кравето мляко...неможах да намеря материала където съм го чела...
Мисля, че само Слънчо е със сухо мляко, но там си пише пълномаслено сухо мляко...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Може да съдържа следи от мляко,защото по машинариите,които прозивеждат кашите може да са останали остатъци от партидите млечни каши.А адаптираното мляко наистина е обезмаслено прясно,с добавените му витамини,микроелементи и т.н. според нуждите на кърмачетата(тук говорим за обикновеното АМ за здрави бебета,което слагат в кашите,а не за разните специализирани формули за бебета с проблеми).Така че щом на опаковката пише обезмаслено мляко и всичките витамини и добавки,това е същото като състава на адаптираното мляко.

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз знам само за Милупа, но щом другите момичета са сигурно, доверявам им се.

Общи условия

Активация на акаунт