7 съвета за красива коса

  • 1 784
  • 21
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
1. Нежно измивайте косата си с малко количество шампоан, като не забравите да изплакнете обилно! Завършете със студен душ, за да затворите порите и да освежите скалпа.

2. За да защитите косата от изсушаване, а цвета й от избледняване, през лятото винаги покривайте главата си с шапка или елегантен шал.

3. Подстригвайте косата на всеки 6-8 седмици, за да поддържате формата й и да предпазите краищата от заплитане.

4. Дайте време на балсама да подейства – кажете бавно азбуката и тогава отмийте.

5. Веднъж месечно използвайте маска за коса, за да запазите блясъка и мекотата й.

6. Решете косата си всяка вечер, за да я поддържате красива. Разресването с наведена глава стимулира кръвообращението.

7. Косата е много чуплива, когато е мокра. Използвайте четка или гребе с редки зъбци и разресвайте много внимателно. Когато косата изсъхне можете да използвате и четката с по-ситни зъбци.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 504
Добри съвети PeaceСпазвам всички,освен 2,а колкото до 7,предпочитам дървен гребен с широки зъбци докато е мокра Wink

# 3
  • Мнения: 235
 8. Избягвайте сешоара, доколкото можете!

# 4
  • Мнения: 118
Хубави съвети, но едва ли има някой, който не ги знае. По скоро споделете за продукти за коса, които сте ползвали и са ви харесали.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858
Мисля, че съветите не са актуални към съвременният начин на живот.
Не всички, но повечето.

# 6
  • Мнения: 757
мисля,че това са добри съвети Peace

# 7
  • Мнения: 3 782
Мисля, че съветите не са актуални към съвременният начин на живот.
Не всички, но повечето.

Абсолютно подкрепям.
Маски трябва да се правят всяка седмица.

3. Подстригвайте косата на всеки 6-8 седмици, за да поддържате формата й и да предпазите краищата от заплитане.
Не всяка коса трябва да се подсригва толкова често.
6. Решете косата си всяка вечер, за да я поддържате красива. Разресването с наведена глава стимулира кръвообращението.
И за това не съм много сигурна  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858

2. За да защитите косата от изсушаване, а цвета й от избледняване, през лятото винаги покривайте главата си с шапка или елегантен шал.




За предпазване от УВ лъчите, има продукти с УВ защита.


4. Дайте време на балсама да подейства – кажете бавно азбуката и тогава отмийте.


На всеки балсам /продукт/ пише времето за действие, което му е нужно.


5. Веднъж месечно използвайте маска за коса, за да запазите блясъка и мекотата й.


Маска - най-малко веднъж седмично.



6. Решете косата си всяка вечер, за да я поддържате красива. Разресването с наведена глава стимулира кръвообращението.


Изключително вреден съвет за косата. Първо защото от самото разресване гребенът /четката/ масажират скалпа, оттам мастните клетки започват да произвеждат повече себум, а оттам косата се омазнява много бързо.
Второ, с разресването /особенно всекидневното разресване, както ни учеха едно време в зората на демокрацията  Grinning по 100 четки всяка вечер с надолу главата/ - косъмът става тънък, накъсва се и придобива статично електричество.
Трето, отново с разресването, полепналите вредности и замърсявания от въздуха през деня се разнасят по целия косъм, което спомага за по-лесното му изтощаване и отваряне на фоликула му.

Нищо против авторката.
Явно ги е пейстнала от някое списание, със съвети от времето на баба ми.

# 9
  • Мнения: 7 201
Много полезна тема!Ще я следя с интерес. Peace
Съветите,които др.момичета са дали също са много ценни!

# 10
  • Мнения: 410
Подкрепям ВИВИАН  Peace
Най-несъгласна съм с т.6. Сухо ресане на косата е абсолютно противопоказно. Освен че при чупливи и къдрави коси (като моята) това е практически невъзможно, то вреди на косата, защото я наелектризира и води до накъсване и сцепване на косъма.

Подобряване на кръвообращението е необходимо за СКАЛПА, не за КОСЪМА, и се постига с масаж на кожата с върха на пръстите (НЕ С НОКТИ или ЗЪБЦИ НА ГРЕБЕН, защото се стимулира свръх секреция на себум!). А това е последното нещо, от което има нужда една коса - мазен корен, суха по дължина, сцепена в края.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 765
Абсолютно съм съгласна с Вивиан !  smile3501



8. Избягвайте сешоара, доколкото можете!

Няма как да го избягвам, като косата ми съхне за 6 часа.  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
8. Избягвайте сешоара, доколкото можете!
Аз бягам, той ме гони  Grinning
Сега сериозно. Вредно е, да.
 Вивиан   опроверга повечето съвети. Съгласна съм и аз.

# 13
  • Мнения: 4 053
Мисля, че съветите не са актуални към съвременният начин на живот.


 Peace

# 14
  • Мнения: 3 312
Мисля, че съветите не са актуални към съвременният начин на живот.


 Peace
      newsm10

Общи условия

Активация на акаунт